Wiadomości z Bytomia

Inauguracja projektu Relacja ma MOC

  • Dodano: 2023-02-09 06:45, aktualizacja: 2023-02-08 19:04

Ruszył realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie projekt  Relacja ma MOC skupiający się na profilaktyce przemocy domowej. Pierwsze spotkanie poprowadziła Liliana Krzywicka, psycholożka i terapeutka zajmująca się tematyką przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Ponieważ projekt realizowany jest we współpracy z innymi jednostkami działającymi w obszarze społecznym, w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele przedszkoli miejskich, szkół podstawowych, pracownicy socjalni, kuratorzy sądowi Policji, Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Podczas spotkania rozmawiano o zjawisku przemocy w rodzinie, jego źródłach i mechanizmach, czy stereotypach w myśleniu o przemocy. Ekspertka podkreśliła też znaczenie relacji społecznych w życiu człowieka i ich rolę w zapobieganiu występowania przemocy domowej.

W drugiej części spotkania koordynatorzy projektu, przedstawili  jego założenia i szczegółowe informacje na temat planowanych działań oraz sposobach dalszej współpracy na rzecz poprawy sytuacji osób zagrożonych występowaniem przemocy.

Rekrutacja do projektu

Rekrutacja do projektu ruszy w marcu, a na uczestników  projektu będą czekać różnego rodzaju szkolenia, warsztaty i terapia. Dla uczestników przewidziano wycieczki, warsztaty kulinarne czy wspólne wyjścia. Działania te będą miały na celu poprawę komunikacji w rodzinach, zacieśnianie więzi i budowanie współpracy.

- W części związanej z oceną stanu relacji zaplanowaliśmy udział około 49 par. Do oceny relacji posłuży nam kwestionariusz opracowywany specjalnie na potrzeby tego programu. Zaplanowaliśmy też szereg działań, które mają zbliżyć do siebie partnerów - tłumaczy Maciej Gąsior, koordynator projektu.

Projekt pn. „Relacja ma MOC - profilaktyka przemocy domowej w Bytomiu” realizowany jest w ramach Programu „Sprawiedliwość”, którego operatorem jest Ministerstwo Sprawiedliwości, i finansowany jest ze środków funduszy norweskich i środków krajowych. Projekt będzie realizowany do końca 2023 roku.

relacja ma moc projekt

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również