Wiadomości z Bytomia

Imprezy w MBP w Bytomiu zaplanowane na marzec - sprawdź kalendarz!

  • Dodano: 2020-02-20 10:00, aktualizacja: 2020-02-20 11:38

Wystawy, spotkania autorski i wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców Bytomia w Miejskiej Bibliotece. Zachęcamy do uczestnictwa w zaplanowanych imprezach. 

Imprezy w MBP Bytom miesiąc marzec 2020 r.:

Artur Szczyrbowski –„ THE BIUT”
06.03 - godz. 18:00 galeria Rotunda, gmach główny Miejskiej Biblioteki Publicznej im. prof. Wł. Studenckiego w Bytomiu. Plac Jana III Sobieskiego 3.

Zapraszamy na wernisaż wystawy plakatu młodego dobrze rokującego artysty. „THE BIUT” to debiut artystyczny Artura Szczyrbowskiego. Wystawę zorganizowano dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Kultury "Melina" z Gliwic. Wystawa dostępna będzie do końca marca 2020 roku. 

Artur Szczyrbowski (ur. 21.02.1995) - absolwent Akademii Sztuk Pięknych W Katowicach, były student pracowni projektowania plakatu prof. Romana Kalarusa, Moniki Starowicz i Filipa Ciślaka, za których sprawą odkrył swoje zamiłowanie do polskiej szkoły plakatu. Laureat wielu konkursów i nagród, w tym nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w konkursie na plakat o tematyce związanej z ochroną własności przemysłowej, pierwszej nagrody konkursu na plakat promujący Legnicką Akademię Filmową, Katowickiego Biennale Plakatu i wielu innych.

„Artur Szczyrbowski artysta młodego pokolenia, twórca plakatów. Wychowanek Profesora Romana Kalarusa. W obecnej dobie, czasach grafiki cyfrowej twórczość autora wystawy zasługuje na specjalną uwagę, ponieważ odrzuca on środki powszechnie stosowane, teoretycznie ułatwiające proces twórczy będąc wierny tradycyjnym metodą. Artur w swoich projektach nie używa komputera, wybiera ołówek i farby co jest aktualnie niebywałą rzadkością, oddając tym samym hołd tradycji. W prezentowanej twórczości można dostrzec inspiracje zarówno „Polską Szkołą Plakatu”, jak i mającym silną pozycję na świecie plakatem japońskim.”

Tekst: Bartłomiej Kozłowski- kurator wystawy.

Spotkanie autorskie - Anna Meiser „Maria Halina Szulc – bytomianka ze Zbaraża. O życiu zapisanym w wierszach”. 
20.03
-  godz. 17:sala wykładowa III piętro , gmach główny Miejskiej Biblioteki Publicznej im. prof. Wł. Studenckiego w Bytomiu. Plac Jana III Sobieskiego 3.

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Anna Meser autorką opracowań zbioru wierszy Marii Haliny Szulc prawie już zapomnianej bytomskiej poetki. Wiersze Marii Szulcowej to opis jej życia ale również historia i dzieję Polaków doświadczonych trudem wojny którzy jak ona przybyli do miasta Bytom rozpoczynając nowe życie. 

Wystawa „Ekologiczna kultura = czysta natura”
Hol I piętro, gmach główny Miejskiej Biblioteki Publicznej im. prof. Wł. Studenckiego w Bytomiu. Plac Jana III Sobieskiego 3.

Wystawa plakatu ekologicznego zrealizowanego dzięki współpracy z Organizacją Odzysku S.A. Rekopol będzie dostępna w gmachu głównym w Miejskiej Bibliotece Publicznej do końca marca. Zapraszamy serdecznie. 

Biblioteka? To jest to!
25.03 - godz. 16.00. Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci i Młodzieży, gmach główny MBP im. prof. Wł. Studenckiego w Bytomiu. Plac Jana III Sobieskiego 3.

Projekt Biblioteka? To jest to! pod tegorocznym hasłem Filmy i baśnie skierowany jest  do dzieci w wieku szkolnym (szkoła podstawowa). Uczestnicy zajęć wysłuchają baśni o Roszpunce i poznają jej różne adaptacje filmowe.

Klub Czytających Rodzin   
21.03 - godz. 10.30. Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci i Młodzieży, gmach główny MBP im. prof. Wł. Studenckiego w Bytomiu. Plac Jana III Sobieskiego 3.

Projekt ten skierowany jest do rodzin zainteresowanych ciekawymi formami spędzania wspólnie wolnego czasu. Tym razem, ze względu na zmianę osoby prowadzącej klub, porozmawiamy nieco o naszych przyszłych działaniach. Nowa prowadząca przedstawi swoje pomysły, poprosi również uczestników o przedstawienie swoich i wspólnie ustalimy „plan działań”:) na kolejne spotkania.:)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również