Wiadomości z Bytomia

Hokeistki Polonii Bytom po raz trzynasty mistrzyniami Polski! [FOTO]

• Dodano: 2024-03-18 08:15, aktualizacja: 2024-03-18 08:34

Hokeistki Polonii Bytom znowu zdobyły mistrzostwo Polski. W sobotę, 16 marca bytomianki w drugim meczu finałowym pokonały Kojotki Naprzód Janów, podobnie jak przed tygodniem, 3:1. To trzynasty tytuł mistrzowski Polonii w historii, a dziewiąty z rzędu!

W sobotę na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów komplet widzów oglądał ciekawy i emocjonujący mecz. Faworytkami były miejscowe, które w poprzednim tygodniu pokonały na lodowisku Jantor Kojotki 3:1.

Rewanżowe spotkanie rozpoczęło się wyśmienicie dla drużyny z dzielnicy Katowic. Przyjezdne już w 3. minucie objęły prowadzenie. Sylwia Łaskawska, która w sezonie regularnym zdobyła aż 55 punktów w punktacji kanadyjskiej (26 bramek i 29 asyst) zaskoczyła strzałem z dystansu bramkarkę Polonii. Bytomianki szybko jednak wzięły się do porządnej roboty. Po 20 minutach było już 3:1 dla niebiesko-czerwonych. Bramki zdobyły kolejno Olivia Tomczok, Wiktoria Dziwok i Ida Talanda. Świetnie prezentowała bramkarka Naprzodu Justyna Koszyk, która obroniła mnóstwo trudnych strzałów. Bardzo dobrze prezentowała się na tafli Karolina Późniewska, która została wybrana przez szkoleniowców obu drużyn za MVP meczów finałowych. Polonia znowu wygrała z Kojotkami 3:1, zwyciężyła w serii 2-0 i zdobyła złote medale.

Polonia Bytom znowu najlepszą drużyną w kraju w kobiecym hokeju!

Puchar najlepszej drużynie wręczyła wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Marta Zawadzka oraz prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, który przekazał także drużynie nagrodę w wysokości 50 tys. zł. Wśród osób, które wręczały medale był także legendarny trener i zawodnik Polonii Tadeusz Nikodemowicz. W trakcie sobotniego spotkania kibicom zaprezentowała się również drużyna Polonii, która zdobyła niedawno wicemistrzostwo Polski juniorów.