Wiadomości z Bytomia

Historia, tradycja, zabytki. Weekendowe wycieczki po Bytomiu

  • Dodano: 2021-07-05 06:30, aktualizacja: 2021-07-03 21:40

Wśród letnich propozycji spędzenia wolnego czasu w naszym mieście znalazły się spacery po mieście przygotowane przez Stowarzyszenie Miasto Dla Mieszkańców w ramach Cyfrowej Biblioteki Bytomskiej Architektury.

Ich celem jest nie tylko przypomnienie wielokulturowej historii Bytomia, przedstawienie najpiękniejszych zabytków, ale również odkrycie tajemniczych miejsc, których nie brakuje w naszym mieście. 3 lipca mieszkańcy sami mogli wybrać sobie temat wycieczki i wspólnie z przewodnikiem eksplorować Bytom i spojrzeć na miasto w nowy sposób.

W pierwszą lipcową sobotę bytomianie mogli między innymi: poznać tajemnice Bytomia podczas pieszej wycieczki, historię browarów i barów, odkryć mury i wały miejskie, a także podążyć śladem fotografii Zofii Rydet. Po mieście oprowadzali, a także przedstawiali dzieje miasta i wyjątkowych miejsc w Bytomiu: Dobromir Kazimierczak, Jacek Maniecki, Piotr Jakoweńko oraz Marek Wojcik.

Warto dodać, że każdy spacer jest szansą na poznanie i spojrzenie na nasze miasto w nowy sposób, a także zapoznanie się z ciekawostkami, które wciąż zaskakują nawet najstarszych mieszkańców Bytomia, a są nimi np. wciąż widoczne na zabytkowych kamienicach poniemieckie napisy, tablice upamiętniające ważne, historyczne wydarzenia w Bytomiu, ślady dawnych linii tramwajowych w mieście czy dzieje budynków, w których działały polskie i niemieckie organizacje oraz ich powojenne losy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również