Wiadomości z Bytomia

Historia, tradycja, zabytki. Weekendowe wycieczki po Bytomiu

  • Dodano: 2021-07-05 06:30, aktualizacja: 2021-07-03 21:40

Wśród letnich propozycji spędzenia wolnego czasu w naszym mieście znalazły się spacery po mieście przygotowane przez Stowarzyszenie Miasto Dla Mieszkańców w ramach Cyfrowej Biblioteki Bytomskiej Architektury.

Ich celem jest nie tylko przypomnienie wielokulturowej historii Bytomia, przedstawienie najpiękniejszych zabytków, ale również odkrycie tajemniczych miejsc, których nie brakuje w naszym mieście. 3 lipca mieszkańcy sami mogli wybrać sobie temat wycieczki i wspólnie z przewodnikiem eksplorować Bytom i spojrzeć na miasto w nowy sposób.

W pierwszą lipcową sobotę bytomianie mogli między innymi: poznać tajemnice Bytomia podczas pieszej wycieczki, historię browarów i barów, odkryć mury i wały miejskie, a także podążyć śladem fotografii Zofii Rydet. Po mieście oprowadzali, a także przedstawiali dzieje miasta i wyjątkowych miejsc w Bytomiu: Dobromir Kazimierczak, Jacek Maniecki, Piotr Jakoweńko oraz Marek Wojcik.

Warto dodać, że każdy spacer jest szansą na poznanie i spojrzenie na nasze miasto w nowy sposób, a także zapoznanie się z ciekawostkami, które wciąż zaskakują nawet najstarszych mieszkańców Bytomia, a są nimi np. wciąż widoczne na zabytkowych kamienicach poniemieckie napisy, tablice upamiętniające ważne, historyczne wydarzenia w Bytomiu, ślady dawnych linii tramwajowych w mieście czy dzieje budynków, w których działały polskie i niemieckie organizacje oraz ich powojenne losy.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.