Wiadomości z Bytomia

Harcerze rywalizowali w ratownictwie

  • Dodano: 2023-05-29 13:30

Rok temu patrol bytomskich harcerzy zwyciężył w XVII Zawodach w Pierwszej Pomocy Chorągwi Śląskiej ZHP. Jako mistrzom przypadł im zaszczyt organizacji tegorocznej edycji zawodów. W sobotę 27 maja do rywalizacji stanęło osiem zespołów. Do pokonania mieli trasę składającą się z 10 etapów. Zwyciężył drugi partol z Harcerskiego Klubu Ratowniczego Hufca ZHP Ziemi Tarnogórskiej.

Harcerze rywalizowali w ratownictwie

Zadaniem trzyosobowych drużyn, było udzielenie pomocy poszkodowanym, wszystkie zadania zostały przygotowane w ten sposób, żeby oddawały jak najbardziej realistycznie wypadki, jakie mogą się zdarzyć. Harcerze musieli wykazać się nie tylko znajomością technik ratowniczych, ale też opanowaniem i zdolnościami do podejmowania szybkich i trafnych decyzji w sytuacjach stresowych oraz właściwej oceny stanu poszkodowanych, ponieważ w poszczególnych sytuacjach do uratowania było od jednego do nawet trzech poszkodowanych. Wszystko to odbywało się pod okiem profesjonalnych ratowników i instruktorów. Po zakończeniu rywalizacji, dla uczestników przygotowano warsztaty z zakresu ratownictwa, a także wzmocnienia ich ogólnej kondycji fizycznej.

Wydarzenie odbyło się pod patronatami: Haliny Biedy — Senator RP, Mariusza Wołosza — Prezydenta Miasta Bytomia oraz Komendanta Chorągwi Śląskiej ZHP — hm. Marcina Różyckiego.

Partnerami rywalizacji byli: Centrum wspinaczkowe Bytom-Rozbark „Skarpa”, Lodziarnia „U Fiołków”, Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego S.A. Bytom oraz Combat Alert.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również