Wiadomości z Bytomia

Happening #parkowelove już 29 czerwca

  • Dodano: 2019-06-24 08:15, aktualizacja: 2019-06-24 08:36

Hamaki, leżanki i koce przydadzą się już w sobotę, 29 czerwca tym wszystkim, którzy odwiedzą Park Miejski. W ramach happeningu #parkowelove przygotowano mnóstwo atrakcji dla starszych i młodszych miłośników spędzania wolnego czasu blisko natury.

W trakcie imprezy zaplanowano oficjalną inaugurację Polany Piknikowej tuż obok amfiteatru i siedziby Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej. Dlatego do strefy chilloutu warto przynieść ze sobą kosz pełen smakołyków i dołączyć do wyjątkowego bytomskiego pikniku. 

Dla tych, którzy  wolą aktywniejszy sposób spędzania czasu, przygotowano strefy warsztatowe, w których będzie można popracować w ziemi sadząc swoje rośliny czy wykonać ekologiczne przedmioty z drewna. Warsztaty Zrób to sam poprowadzi Stowarzyszenie Majstersztyk, a nad techniką sadzenia i pielęgnacji roślin czuwać będzie Manuffaktura. 

W strefie ruchu uczestnicy będą mieli okazję przypomnieć sobie swoje zabawy z dzieciństwa i zagrać w gumę, ringo, pokręcić hula hopem i poskakać na skakance. Dla najmłodszych przygotowano też wielkoformatowe kolorowanki i bajki o parku. O 13.00 odbędzie się joga dla całej rodziny. 

Na wszystkich instafanów czekać będzie specjalna strefa instax, w której będzie można zrobić natychmiastowe zdjęcie z własnoręcznie przygotowanym hashtagiem! Dla chętnych organizatorzy szykują instagramowy konkurs selfie. 

Happening #parkowelove to także muzyka, a ponieważ w okolicznościach przyrody brzmi ona wybornie o 15.00 na plenerowej scenie wystąpi Silesiam Brass Quartet. 

Organizatorem imprezy jest Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej we współpracy z Manuffaktura i MYbytomianie. Wydarzenie jest częścią kampanii promocyjnej projektu “Odnowa zieleni w parkach miejskich w Bytomiu”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, Priorytet II - Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, Działanie 2.5. - poprawa jakości środowiska miejskiego.
 

Happening #parkowelove już 29 czerwca

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również