Wiadomości z Bytomia

Grożąc nożem napadli na dwie kobiety! Przestępczy duet jest już w areszcie

  • Dodano: 2023-08-30 10:30

Na wniosek śledczych i prokuratora bytomski sąd areszt 31-letniego mężczyznę oraz 33-letnią kobietę. Para grożąc nożem, napadła na dwie kobiety i skradła jednej z nich telefon. Zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia.

Kradzież telefonu to tylko początek...

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek. Dwie kobiety wpuściły do wynajmowanego mieszkania w centrum Bytomia parę, która przyszła odebrać od właściciela mieszkania dokumenty. Jak się szybko okazało, był to tylko pretekst. Kobieta i mężczyzna; gdy tylko upewnili się, że w mieszkaniu nikogo nie ma, grożąc nożem, doprowadzili do stanu bezbronności obydwie lokatorki i skradli jednej z nich telefon komórkowy. Pokrzywdzone zgłosiły sprawę na Policję, a śledczy natychmiast przystąpili do poszukiwania napastników.

Kryminalni z II komisariatu szybko ustalili tożsamość sprawców. 31-letni mężczyzna i 33-letnia kobieta zostali zatrzymani jeszcze tego samego dnia. Policjanci odzyskali również telefon, który para zdążyła już oddać do lombardu. Okazało się również, że zatrzymani są poszukiwani - mężczyzna przez Prokuraturę Rejonową w Bytomiu w celu ustalenia miejsca pobytu, natomiast za kobietą Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach wystawił list gończy. Na wniosek śledczych, decyzją sądu, para agresorów została tymczasowo aresztowana. Za to przestępstwo grozi im do 12 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również