Wiadomości z Bytomia

Geodeci z Technikum nr 6 w Bytomiu w czołówce województwa śląskiego

  • Dodano: 2023-04-28 08:00, aktualizacja: 2023-04-27 19:42

Uczniowie bytomskiego Technikum nr 6 w Zespole Szkół Technicznych w Bytomiu wykazali się ogromną wiedzą z zakresu geodezji. Podczas VII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Geodezyjnej „Geodezja z Pasją” wywalczyli drużynowo 3. miejsce, zaś Daniel Obwiosło indywidualnie zajął 4. miejsce. Podczas konkursu uczniowie musieli się wykazać nie tylko wiedzą z zakresu geodezji i gospodarki nieruchomościami, ale również pracą w zespole.

Geodeci z Technikum nr 6 w Bytomiu w czołówce województwa śląskiego

Finał konkursu wiedzy dla uczniów techników geodezyjnych z województwa śląskiego odbył się w Zespole Szkół Technicznych w Bytomiu. Wzięło w nim udział 27 uczniów z 9 szkół w naszym regionie, którzy walczyli zarówno drużynowo, jak i indywidualnie o zwycięstwo. Podczas rywalizacji uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu geodezji inżynieryjnej, ogólnej i gospodarki nieruchomościami, wykonać zadania otwarte i praktyczne. Drużynowo najlepsi okazali się przedstawiciele Katowickiego Centrum Edukacji Zawodowej.

Rywalizacji uczniów w naszym mieście przyglądali się m.in. przedstawiciele władz miasta i Rady Miejskiej - zastępca prezydenta Bytomia Adam Fras i radna Rady Miejskiej w Bytomiu - Iwona Pakosz, Urzędu Miejskiego w Bytomiu, Wojewódzkiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej oraz Wydziału Górnictwa, Inżynierii, Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej w Gliwicach, a także Stowarzyszenia Geodetów Polskich.

W ramach konkursu uczniowie wzięli także udział w spotkaniach, warsztatach przygotowanych przez firmę Geoline z Zabrza oraz prezentacji przygotowanej przez pracowników WODGiK Katowice.

Nad konkursem patronat honorowy objęli: Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, Stowarzyszenie Geodetów Polskich oddział w Katowicach oraz Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Katowicach.

Zgodnie z tradycją konkursu Katowickie Centrum Edukacji Zawodowej zostało organizatorem kolejnego turnieju.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również