Wiadomości z Bytomia

Fotograficzne pożegnanie tramwaju nr 38

  • Dodano: 2022-07-25 07:00, aktualizacja: 2022-07-25 08:40

Pasjonaci fotografii i transportu miejskiego spotkali się na ul. Piekarskiej. Ich celem było uwiecznienie ostatnich przejazdów zabytkowego wagonu typu "N". O godzinie 19:25, tramwaj linii nr 38 wyruszył w ostatni kurs po "starej" trasie.

Pożegnanie tramwaju nr 38

Na ul. Piekarską wkroczyły ekipy budowlane, które rozpoczęły długo oczekiwany remont ulicy. Dzięki współpracy Gminy Bytom i Tramwajów Śląskich S.A. udało się połączyć dwie inwestycje. W planach jest jednoczesny remont torowiska oraz ulicy wraz z chodnikami.

Uwielbiana przez mieszkańców Linia 38 powróci na tory w drugiej połowie przyszłego roku. Jej trasa zostanie wydłużona aż do pl. Sikorskiego. Będą ją naprzemiennie obsługiwać dwa rodzaje pociągów — historyczny wagon typu N oraz niskopodłogowy tramwaj MF11AC BD, czyli popularna Kasia.

Organizatorami pleneru fotograficznego byli Klub Miłośników Transportu Miejskiego oraz Tramwaje Śląskie S.A.

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jolka

    Oby to pożegnanie było ostateczne. Może dla miłośników staroci ten tramwaj to atrakcja ale dla mieszkańców ul. Piekarskiej i osób starszych chcących dojechać do cmentarzy to utrapienie. Powinien trafić do muzeum techniki a nie jeździć po mieście w XXI wieku.Ulica Piekarska z tymi pustostanami i tramwajem to bardzo przygnębiający wizerunkowo widok miasta...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również