Wiadomości z Bytomia

Fotograficzne pożegnanie tramwaju nr 38

  • Dodano: 2022-07-25 07:00, aktualizacja: 2022-07-25 08:40

Pasjonaci fotografii i transportu miejskiego spotkali się na ul. Piekarskiej. Ich celem było uwiecznienie ostatnich przejazdów zabytkowego wagonu typu "N". O godzinie 19:25, tramwaj linii nr 38 wyruszył w ostatni kurs po "starej" trasie.

Pożegnanie tramwaju nr 38

Na ul. Piekarską wkroczyły ekipy budowlane, które rozpoczęły długo oczekiwany remont ulicy. Dzięki współpracy Gminy Bytom i Tramwajów Śląskich S.A. udało się połączyć dwie inwestycje. W planach jest jednoczesny remont torowiska oraz ulicy wraz z chodnikami.

Uwielbiana przez mieszkańców Linia 38 powróci na tory w drugiej połowie przyszłego roku. Jej trasa zostanie wydłużona aż do pl. Sikorskiego. Będą ją naprzemiennie obsługiwać dwa rodzaje pociągów — historyczny wagon typu N oraz niskopodłogowy tramwaj MF11AC BD, czyli popularna Kasia.

Organizatorami pleneru fotograficznego byli Klub Miłośników Transportu Miejskiego oraz Tramwaje Śląskie S.A.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jolka

    Oby to pożegnanie było ostateczne. Może dla miłośników staroci ten tramwaj to atrakcja ale dla mieszkańców ul. Piekarskiej i osób starszych chcących dojechać do cmentarzy to utrapienie. Powinien trafić do muzeum techniki a nie jeździć po mieście w XXI wieku.Ulica Piekarska z tymi pustostanami i tramwajem to bardzo przygnębiający wizerunkowo widok miasta...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.