Wiadomości z Bytomia

Finał Szlachetnej Paczki w Bytomiu

  • Dodano: 2020-12-15 07:00, aktualizacja: 2020-12-14 16:59

Bytomscy wolontariusze i darczyńcy Szlachetnej Paczki obdarowali w ten weekend 47 rodzin.

W akcję włączyły się też władze miasta i urzędnicy, którzy przygotowali paczkę dla potrzebującej rodziny

W niedzielę 13 grudnia prezydent Mariusz Wołosz w imieniu swoim, radnych i pracowników Urzędu Miejskiego w Bytomiu przekazał jednej z potrzebujących rodzin paczkę.

- Cieszę się, że możemy razem, wspólnie robić dobre rzeczy dla innych – podkreślił prezydent przekazując zebrane podarki. - Szlachetna paczka trafiła do Pani Jolanty, która samotnie wychowuje syna Damiana i córkę Nikolę.

Łącznie dzięki hojności darczyńców udało się obdarować 47 rodzin głownie z Bytomia. Wcześniej, trzydziestu dwóch wolontariuszy, którzy w tym roku zaangażowali się w tym roku w akcję dotarło do 90 rodzin, które zostały zgłoszone do programu z Bytomia, Chorzowa oraz Świętochłowic i zweryfikowali ich potrzeby, dzięki temu realna pomoc mogła trafić do najbardziej potrzebujących.

W tym roku finał Szlachetnej Paczki odbywa się już po raz dwudziesty

Organizatorom zależy nie tylko na tym żeby pomóc wybranym rodzinom ale też żeby uświadomić wszystkim, że wokół nas, codziennie są ludzie, którzy potrzebują pomocy i wsparcia. Wśród osób, do których w ten weekend trafiły podarki są przede wszystkim osoby niepełnosprawne, rodziny które mierzą się z ciężką chorobą, osoby samotne, rodzice samotnie wychowujący dzieci, lub takie rodziny gdzie w ostatnim czasie wystąpiło jakieś nieszczęście.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.