Wiadomości z Bytomia

Finał Festiwalu Piosenki Poetyckiej

  • Dodano: 2018-06-04 07:45, aktualizacja: 2018-06-04 11:16

Znamy już laureatów XXVII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Kwiaty na kamieniach”. Dwiema równorzędnymi nagrodami pierwszymi uhonorowano wczoraj /3 czerwca/ Dominikę Handzlik oraz Dawida Gębalę.

Drugie miejsce zajęli ex aequo Gabriela Kundziewicz i Zuza Wiśniewska. Jury przyznało też wyróżnienia zespołom BarROCK, KSW 4 BLUES oraz wokalistce Agnieszce Busuleanu-Jaksik. Nominacje do Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie otrzymała Dominika Handzlik.

Organizowany od 1992 roku festiwal zyskał ogromny prestiż i rangę ogólnopolską, stając się aktualnie jednym z liczących się przeglądów piosenki poetyckiej w Polsce. Festiwal co roku przyciąga młodych solistów, zespoły wykonujące piosenkę poetycką i aktorską z całego kraju. Jest też płaszczyzną międzypokoleniowej integracji środowiska artystycznego, miejscem wymiany doświadczeń scenicznych, rozwoju umiejętności aktorskich czy warsztatów edukacyjnych i wokalnych.

Cieszę się, że Bytom może poszczycić się tak wspaniałą imprezą kulturalną promującą poezję śpiewaną. Nie byłoby tej imprezy bez ludzi pełnych pasji, wiary w potencjał naszego miasta oraz pełnych energii do działań twórczych – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Gwiazdą tegorocznego festiwalu był Paweł Domagała, aktor i wokalista, który zaprezentował utwory ze swojego debiutanckiego albumu studyjnego "Opowiem ci o mnie".

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również