Wiadomości z Bytomia

Extreme Park Grizzly w Bytomiu. W Miechowicach powstanie strefa aktywności fizycznej

  • Dodano: 2022-11-24 06:30, aktualizacja: 2022-11-23 18:25

Kolejna sportowa atrakcja dla dzieci i dorosłych powstanie w ramach Budżetu Obywatelskiego w Miechowicach. Gmina podpisała umowy na realizację projektu Extreme Park Grizzly, czyli stworzenie obszarowego kompleksu rekreacyjno-sportowego na terenie Szkoły Podstawowej nr 33 przy ul. Matki Ewy.

Inwestycja zostanie wykonana w dwóch częściach. Część pierwszą czyli strefę przedszkolną, wczesnoszkolną i spokojną zrealizuje gliwicka firma Extreme Construction Sp. z o.o. za 250 tys. zł, zaś część drugą, czyli strefę z klatką OCR wykona firma New Age Sport Constructions Sp. z o.o. z Rybnika za 125 tys. zł.

Na projekt Extreme Park Grizzly zagłosowało aż 1537 mieszkańców. Łączny koszt projektu wyniesie 375 tys. zł.

Cieszę się, że ten projekt zostanie zrealizowany. Ze względu na wzrost kosztów realizacji tej inwestycji względem szacunków twórców projektu, zdecydowaliśmy się w porozumieniu z pomysłodawcami projektu Extreme Park Grizzly na jego ograniczenie. Dzięki temu, kolejny przetarg zakończył się wyłonieniem firmy, która do końca 2022 roku zrealizuje ten projekt - mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Extreme Park Grizzly. Co powstanie w ramach kolejnego projektu BO_Bytom?

Projekt Extreme Park Grizzly został podzielony na części. Wykonawca najpierw sporządzi dokumentację projektową, a następnie rozpocznie prace budowlane, w ramach których powstaną 3 strefy. W pierwszej strefie - przedszkolnej i wczesnoszkolnej dla dzieci w wieku 6+ powstanie zestaw treningowo-zabawowy składający się z: równoważni; ściany wspinaczkowej z opon, bujaka, huśtawki, płotków do przeskoku, liny, sieci pajęczej, niskiego domku z lin, drabinek poziomych, mostku „tybetańskiego”, zjeżdżalni oraz piaskownicy.  

Z kolei w drugiej strefie ustawiona zostanie klatka OCR wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Klatka OCR, czyli urządzenie o specjalnej konstrukcji w formie „klatki”, pozwala na wykonanie treningu z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała dla osób w każdym wieku, tym samym każdy, kto skorzysta z tej atrakcji sportowej będzie mógł sprawdzić nie tylko swoje umiejętności, ale również wytrzymałość.  

W ostatniej, trzeciej strefie w ramach Extreme Park Grizzly powstanie tzw. strefa spokojna zawierająca 3 stoły do gry w szachy z podłożem wykonanym z kostki betonowej 6 cm na podbudowie wraz z obrzeżami betonowymi, 3 stanowiska dla psów (wodopój i poręcz do przywiązania smyczy) oraz boisko do gry w bule o wymiarach 15 m na 4 m. Na zagospodarowanym terenie stref będą ustawione obiekty małej architektury: ławki z oparciem, ławki bez oparcia oraz kosze na śmieci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również