Wiadomości z Bytomia

Energooszczędne oświetlenie przed Halą na Skarpie

  • Dodano: 2022-12-30 11:15

Droga dojazdowa oraz parking przed Halą na Skarpie przy ul. Frycza Modrzewskiego zyskały nowe, energooszczędne oświetlenie. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu za prawie 25 tys. zł wymienił 29 opraw oświetlenia zewnętrznego na oprawy LED o mocy 110W i 60W.

- Sukcesywnie poprawiamy jakość oświetlenia w naszych obiektach. W 2021 roku wymieniliśmy stare oprawy oświetleniowe na nowe energooszczędne w hali sportowej przy ul. Strzelców Bytomskich, a w tym roku udało się wymienić oświetlenie zarówno w budynku Pływalni Krytej oraz przy Hali na Skarpie - mówi Zbigniew Bryjak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu.

Warto podkreślić, że Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu w grudniu nie tylko wymienił w budynku Pływalni Krytej 20 sztuk opraw metalohalogenowych na symetryczne i asymetryczne projektory sportowe LED STR-FL-ON za prawie 28 tys. zł, ale również 29 opraw oświetlenia zewnętrznego na parkingu i drodze dojazdowej do Hali na Skarpie na oprawy LED o mocy 110W i 60W.

Energooszczędne oświetlenie przed Halą na Skarpie

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu planuje jeszcze w przyszłym roku wymienić oświetlenie na energooszczędne w hali sportowej przy ul. Kosynierów w Bytomiu - Szombierkach, co oznacza, że wszystkie podległe obiekty OSiR-owi będą posiadały nowoczesne i energooszczędne oświetlenie.

Dzięki wymianie oświetlenia będzie jaśniej i oszczędniej. Ponadto wymiana oświetlenia będzie miała wpływ na zmniejszenie nawet o około 30 procent poboru energii elektrycznej, co przełoży się na oszczędności w miejskiej jednostce jaką jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu.

hala na skarpie bytom

Komentarze (1)    dodaj »

  • Marek

    A kto z tej skarpy może korzystać ?Dla czego nie ma już tam siłowni ?Prywatnemu najemcy się opłaciło , OSiR już nie potrafi .

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również