Wiadomości z Bytomia

Dziś rozpoczną się naprawy gwarancyjne na ul. Katowickiej

  • Dodano: 2022-06-27 06:30, aktualizacja: 2022-06-26 21:48

Uszkodzone i klawiszujące płyty w jezdni oraz na torowisku w ulicy Katowickiej zostaną wymienione w ramach prac gwarancyjnych, które rozpoczną się już w poniedziałek 27 czerwca 2022 r.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w połowie 2021 roku zgłosił wykonawcy przebudowy ul. Katowickiej konieczność wykonania niezbędnych napraw uszkodzonych płyt granitowych. Po przygotowaniu tymczasowej organizacji ruchu i zabezpieczeniu materiałów budowlanych, wykonawca rozpoczyna realizację prac.

- Podczas wizji lokalnej w połowie zeszłego roku na ul. Katowickiej z udziałem wykonawcy zostały wskazane uszkodzenia w płytach granitowych. Uszkodzenia pojawiły się na krawędziach płyt, widoczne są także liczne spękania, wykruszenia, a także odspojenie części płyt od podłoża - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. - Wykonawca zobowiązał się, że dokona gwarancyjnej naprawy i wymieni uszkodzone płyty oraz wdroży nowe rozwiązania, które pozwolą w przyszłości uniknąć podobnych zdarzeń. Teraz rozpoczyna się realizacja napraw gwarancyjnych - podkreśla wiceprezydent Michał Bieda.

Nowa organizacja ruchu w związku z remontem

W związku z pracami naprawczymi organizacja ruchu na ul. Katowickiej od poniedziałku ulegnie zmianie. Od godzin porannych ul. Katowicka zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego na odcinku od ul. Korfantego do ul. Matejki. Ruch na tym odcinku zostanie utrzymany dla pieszych, rowerzystów oraz dla komunikacji tramwajowej.

Na czas prowadzonych robót zostaną wyznaczone objazdy: dla kierujących poruszających się w kierunku ul. Matejki objazd zostanie poprowadzony ulicami Korfantego i Krakowską, natomiast dla kierujących poruszających się w kierunku ul. Katowickiej objazd zostanie poprowadzony ulicami Krakowską, Józefczaka i Piastów Bytomskich.

Apeluje się do kierowców o zachowanie ostrożności oraz prosimy o stosowanie się do zmian organizacji ruchu.

Przypomnimy, że we wrześniu 2019 roku po modernizacji torowiska tramwajowego na ul. Katowickiej przywrócono ruch tramwajów, zaś drogę dopuszczono do ruchu kołowego pod koniec grudnia tego samego roku. Niecałe 2 lata po oddaniu do użytku przebudowanej ul. Katowickiej, mieszkańcy zaczęli zwracać uwagę na zwiększony hałas poruszających się samochodów i tramwajów, a także pojawiające się spękania. Wizja lokalna na ul. Katowickiej potwierdziła nie tylko pęknięcia, odpryski na płytach, odspojenia od podłoża, ale także pojawiający się biały pył, który jest skutkiem ścierania się pracujących pod naciskiem płyt. Dlatego Miejski Zarząd Dróg i Mostów w połowie 2021 roku zgłosił wykonawcy przebudowy ul. Katowickiej konieczność wykonania niezbędnych napraw.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również