Wiadomości z Bytomia

Działo się w Bytomiu! Za nami 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [FOTO]

  • Dodano: 2024-01-29 11:15

To był dzień pełen emocji w Bytomiu. Za nami 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego nie zabrakło koncertów, hokejowego meczu charytatywnego, licytacji, kiermaszów, konkursów oraz zabawy na lodzie. Był również freestyle narciarski i snowboardowy na placu Sobieskiego, światełko do nieba oraz specjalny tramwaj z okazji WOŚP, a na ulicach naszego miasta pojawiło się około 200 wolontariuszy. W sztabie WOŚP przy ul. Kolejowej w Bytomiu zebrano rekordową kwotę 232 131,17 zł. Zobaczcie, jak wyglądał 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej w Bytomiu.

Za nami już 32. finał najbardziej znanej w Polsce akcji charytatywnej. W wydarzenie jak co roku zaangażowani byli bytomscy harcerze, a sztab Orkiestry działał po raz kolejny przy Hufcu ZHP w Bytomiu przy ulicy Kolejowej 6. W Parku Miejskim im. Franciszka Kachla przy amfiteatrze zobaczyliśmy występy kilku zespołów, odbyły się licytacje oraz na zakończenie wydarzenia mieszkańcy przeszli z pl. Sobieskiego pod amfiteatr w Parku Kachla, gdzie wzięli udział w stałym punkcie programu finału WOŚP - Światełku do Nieba.

Zabawy, niespodzianki, konkursy oraz licytacje

Podczas 32. finału WOŚP w Bytomiu nie zabrakło także imprez towarzyszących. Na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów przy ul. Pułaskiego 71 bytomianie mogli na lodzie poszaleć w rytmie disco, zobaczyć mecz charytatywny, w której amatorska drużyna kobiet zakręconych pozytywnie, czyli NAJki Polonia Bytom zmierzyła się z drużyną Samorządowców oraz ćwierćfinałowy mecz bytomskich hokeistek w ramach Tauron Hokej Liga Kobiet.

Charytatywny mecz zakończył się remisem, a do rozstrzygnięcia nie pomogła nawet seria rzutów karnych, ale po takim meczu, w tak szczytnym celu, remis zadowolił obydwie strony.

Freestyle narciarski i snowboardowy oraz kiermasz WOŚP

Atrakcji nie zabrakło również w lokalu w Bytomiu na pl. Jana III Sobieskiego. Był freestyle narciarski i snowboardowy i licytacje gadżetów przekazanych na rzecz WOŚP. W 32. bytomski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaangażowała się także Lodziarni „U Fiołków” przy ul. Gliwickiej, bytomscy rowerzyści oraz wolontariusze, którzy od 8:00 do 20:00 kwestowali na bytomskich ulicach.

Specjalny tramwaj z okazji 32. Finału WOŚP

Z okazji trwającego 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście pojawił się również specjalny tramwaj typu „N”, który odwiedził kilka bytomskich dzielnic.

Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!

To hasło tegorocznego, 32. Już finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał dedykowany jest zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Fundacja WOŚP planuje kupić urządzania dla diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne, diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry, diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy, rehabilitacji - sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc oraz torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy.

Przypomnijmy, że w ciągu 31. finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również