Wiadomości z Bytomia

Działania "Bezpieczny Pieszy" pod okiem policyjnego drona

  • Dodano: 2023-02-23 15:15

W środę 22 lutego podczas działań "Bezpieczny Pieszy" policjanci z bytomskiej drogówki wspólnie z kolegami z komendy wojewódzkiej obserwowali drogi, wykorzystując do tego policyjnego drona.

Bezzałogowy statek powietrzny jest używany do kontroli miejsc, gdzie bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego jest szczególnie narażone. Na kierowców, którzy złamali przepisy, zostały nałożone przewidziane prawem represje.

Działania "Bezpieczny Pieszy" pod okiem policyjnego drona

W środę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bytomskiej komendy wspólnie z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przeprowadzili na terenie naszego miasta działania „Bezpieczny Pieszy”, podczas których wykorzystywany był policyjny dron.

Bezzałogowy statek powietrzny kontrolował miejsca, gdzie często dochodzi do zdarzeń drogowych. Przy wykorzystaniu nowoczesnej techniki, mundurowi obserwowali uczestników ruchu drogowego. Tego typu przedsięwzięcia prowadzone są dla poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Obiektyw kamery drona rejestrował zachowanie kierujących, a w momencie, gdy operator zauważył wykroczenie, natychmiast informacja ta trafiała do policjantów ruchu drogowego, którzy podejmowali interwencję wobec sprawcy wykroczenia.

W trakcie działań policjanci ujawnili 96 wykroczeń. Najczęstszymi przewinieniami kierowców było niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych oraz nieprawidłowe zachowanie wobec pieszych. Na sprawców wykroczeń drogowych mundurowi nałożyli 72 mandaty karne i zastosowali 24 pouczenia.

dron policja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również