Wiadomości z Bytomia

Dwaj mężczyźni odpowiedzą za włamania i narkotyki, trzeci za naruszenie nietykalności

  • Dodano: 2022-01-28 07:00, aktualizacja: 2022-01-28 00:00

Policjanci z komisariatu V zatrzymali trzech mężczyzn. Dwaj z nich w ostatnim czasie włamali się do 10 placówek handlowych na terenie Bytomia i Radzionkowa.

Kryminalni z komisariatu na Stroszku w wyniku uzyskanych informacji i poczynionych ustaleń zatrzymali dwóch włamywaczy i mężczyznę, który podczas zatrzymania jednego ze sprawców naruszył nietykalność cielesną policjanta. Mundurowi w poniedziałek rano udali się po jednego z mężczyzn, który wspólnie z kolegą włamał się do kilku sklepów, kiosków, lokalu gastronomicznego i garażu w Bytomiu i Radzionkowie.

Liczne naruszenia

Straty poniesione w wyniku tej przestępczej działalności wyniosły 8 tysięcy złotych. Łupem złodziei padały pieniądze, papierosy, elektronarzędzia i narzędzia budowlane. Stróże prawa odzyskali część skradzionych przedmiotów. Dodatkowo w mieszkaniu zatrzymanego 26-latka policjanci zabezpieczyli 5 działek dilerskich amfetaminy. Następnie kryminalni udali się po drugiego ze sprawców, którego zastali wraz z innym mężczyzną w jego piwnicy. Podczas zatrzymania włamywacza, jego 34-letni kolega uderzył pięścią w tył głowy wykonującego czynności policjanta. Mężczyzna również został zatrzymany w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Ponadto mundurowi w piwnicy zabezpieczyli 200 działek dilerskich amfetaminy. Wszyscy mężczyźni usłyszeli zarzuty. Prokurator wobec 34-latka, który napadł na policjanta, zastosował dozór policyjny. Za naruszenie nietykalności funkcjonariusza grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a za kradzież z włamaniem do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również