Wiadomości z Bytomia

Duże zainteresowanie bytomskimi szkołami ponadpodstawowymi. Zakończyła się rekrutacja

  • Dodano: 2023-07-20 13:15

1619 uczniów zakwalifikowało się do bytomskich liceów, techników i szkół branżowych. W roku szkolnym 2023/2024 w bytomskich szkołach planowane jest otwarcie 58 oddziałów (23 w liceach, 22 w technikach i 13 w szkołach branżowych).

Do bytomskich szkół ponadpodstawowych zostało przyjętych 1619 uczniów: 693 do liceów ogólnokształcących, 661 do techników i 265 do szkół branżowych pierwszego stopnia. W poprzednim roku do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych przyjętych zostało 1658 uczniów, a w roku szkolnym 2021/22 1191 uczniów.

Informatyk, architekt krajobrazu, mechanik

W czasie rekrutacji najwięcej uczniów, którzy chcą kontynuować swoje kształcenie w szkołach technicznych ubiegało się o przyjęcie na kierunek: technik architektury krajobrazu (Technikum nr 2 - Państwowe Szkoły Budownictwa), technik informatyk (Zespół Szkół Technicznych - Technikum nr 6) oraz technik organizacji turystyki (Technikum nr 1 - Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich).

W szkołach branżowych największą popularnością cieszyły się: monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie (Branżowa Szkoła I Stopnia nr 2) oraz mechanik pojazdów samochodowych (Branżowa Szkoła I Stopnia nr 3), a w liceach ogólnokształcących młodzież najchętniej będzie kontynuowała kształcenie w klasach: geograficzno-językowej i przyrodniczej (I Liceum Ogólnokształcące), z edukacją teatralną (II Liceum Ogólnokształcące) oraz o profilu polski-biologia i matematyka-geografia (IV Liceum Ogólnokształcące).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również