Wiadomości z Bytomia

Drogówka podsumowała akcję "Alkohol i narkotyki"

  • Dodano: 2018-08-20 10:30

Policjanci z bytomskiej drogówki podsumowali trwające wczoraj działania "Alkohol i Narkotyki". Jak wskazuje nazwa akcji, mundurowi sprawdzali trzeźwość kierujących oraz jazdę pod wpływem środków odurzających. Przebadano blisko 2800 kierowców.

Podczas działań "Alkohol i Narkotyki" policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone kontrole, mające na celu wykrycie tych kierowców, którzy prowadzą swoje pojazdy po użyciu alkoholu lub innych środków odurzających. W działaniach wykorzystane zostały znajdujące się na wyposażeniu policji różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie. Mundurowi podczas działań przeprowadzili prawie 2800 kontroli. Zatrzymano 2 osoby kierujących pod wpływem alkoholu.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem innego, podobnie działającego środka, jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia oraz utratą prawa jazdy nawet na 10 lat.


Źródło: KMP Bytom

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • grzechu

    Na szczęście nałogowcom to nawet yanosik nie pomoże, chyba jedyna rzecz przed, którą nie broni

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.