Wiadomości z Bytomia

Dramatyczny atak nożem i pobicie w Bytomiu: 23-latek w areszcie

  • Dodano: 2024-06-21 13:45

Bytomscy policjanci zatrzymali 23-latka, który ugodził nożem w klatkę piersiową swojego kolegę i wspólnie ze znajomą pobili kolejnego. Na czas trwającego postępowania podejrzana za pobicie została objęta policyjnym dozorem, a mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Pokrzywdzeni zostali hospitalizowani. Ich życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Tragedia w centrum Bytomia

Do tragicznego zdarzenia doszło kilka dni temu w centrum Bytomia. W jednym z mieszkań kobieta i 3 mężczyzn spożywali alkohol. W trakcie imprezy doszło pomiędzy nimi do kłótni, podczas której 33-latek i jego o rok starszy kolega ubliżali i wyzywali kobietę. W jej obronie stanął 23-latek, który wspólnie z obrażaną kobietą dotkliwie pobił 34-latka.

Następnie młody mężczyzna zaatakował nożem 33-latka, zadając mu dwa ciosy w klatkę piersiową. Po całym zdarzeniu sprawcy zbiegli z miejsca przestępstwa. Po pewnym czasie kobieta zadzwoniła na numer alarmowy i poprosiła o pomoc dla kolegów. Do mieszkania zostały skierowane zespoły ratownictwa medycznego, a dyżurny bytomskiej komendy natychmiast wysłał tam policjantów. Pokrzywdzeni zostali przewiezieni do szpitala. Ich życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Postawiono zarzuty

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu, którzy wspólnie z policjantami Komisariatu Policji III w Bytomiu ustalili miejsce pobytu oraz zatrzymali podejrzanych. Para agresorów została osadzona w policyjnym areszcie.

Kobiecie przedstawiono zarzut pobicia, a 23-latkowi zarzut pobicia i usiłowania zabójstwa. Na czas trwającego postępowania podejrzana została objęta policyjnym dozorem, a młody mężczyzna decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo kobiecie grozi kara do 3 lat więzienia, natomiast podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również