Wiadomości z Bytomia

Do końca wakacji budynek klubowy Szombierek Bytom zostanie w całości zmodernizowany

  • Dodano: 2021-06-10 07:30, aktualizacja: 2021-06-10 07:34

Rozpoczęły się kolejne prace w budynku administracyjno-socjalnym Szombierek Bytom, a ich realizacja jest możliwa dzięki dodatkowym środkom, jakie na wniosek prezydenta Mariusza Wołosza, przekazali na remont obiektu radni Rady Miejskiej podczas marcowej sesji.

Ich koszt to prawie 640 tys. zł, a zakończenie robót planowane jest jeszcze przed końcem wakacji. To oznacza, że zanim piłkarze przystąpią do sezonu piłkarskiego 2021/2022, obiekt zostanie w pełni zmodernizowany.

- Remont budynku klubowego Szombierek Bytom wykonaliśmy już częściowo w 2020 roku, dzięki pozyskanym przez nasze miasto środkom z Unii Europejskiej oraz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Aby dokończyć gruntowną modernizację obiektu, zdecydowaliśmy się przekazać z budżetu miasta dodatkowe środki, które umożliwią zakończenie całej inwestycji - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. - Inwestujemy w nowe sportowe obiekty, jak hala lodowiska, ale również staramy się modernizować już istniejące. W sumie cały remont budynku klubowego Szombierek Bytom wyniesie ponad 1,2 mln zł - podkreśla prezydent Mariusz Wołosz.

Jakie dodatkowe prace zostaną wykonane przy Frycza-Modrzewskiego?

Remont pomieszczeń piwnicy, na parterze i piętrze obejmujący m.in.: wykonanie prac rozbiórkowych, uzupełnienie tynków, przetarcie stropów i ścian, wykucie i obsadzenie nowej stolarki drzwiowej, zerwanie posadzek z tworzyw sztucznych, z płyt paździerzowych i cementowych oraz wykonanie posadzek z płytek i licowanie ścian płytkami /łazienki i toalety/, płytek na podłogach /we wszystkich pomieszczeniach i korytarzach/, a także prace malarskie. To tylko część prac, jakie zostaną wykonane w budynku klubowym Szombierek Bytom. Wykonawca - firma „DOM-REM” Sp. z o.o. z Katowic - zdemontuje stare i wymieni na nowe baterie, umywalki, prysznice i sanitariaty, a także wykona część instalacji elektrycznych z montażem opraw i osprzętu elektrycznego oraz wyposaży szatnie w ławki i wieszaki.

- Roboty w budynku klubowym ruszyły w poniedziałek, 7 czerwca. Zgodnie z umową wykonawca będzie miał 75 dni na realizacje wszystkich robót, co oznacza, że inwestycja powinna zostać zakończona jeszcze przed końcem wakacji - mówi Zbigniew Bryjak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu.

Co zostało już zrobione w budynku klubowym Szombierek Bytom?

Przypomnijmy, że w 2020 roku w ramach inwestycji związanej z termomodernizacją budynku socjalno-administracyjnego wykonano już: wymianę instalacji centralnego ogrzewania, ocieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu, remont podestów i schodów wejściowych, wymianę drzwi i okien w budynku, a także pokryto elewację zewnętrzną budynku tynkiem cienkowarstwowym w kolorze zielono-szarym. Ponadto wymieniono również instalację elektryczną oraz przeprowadzono częściowy remont pomieszczeń sanitarnych i natrysków.

Inwestycja, którą zrealizowano już w budynku klubowym Szombierek Bytom przy ul. Frycza-Modrzewskiego była możliwa dzięki pozyskaniu przez nasze miasto środków z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz Unii Europejskiej, a jej koszty wyniosły około 600 tys. zł. Tym samym - licząc tegoroczne środki przekazana na remont - łączne koszty modernizacja budynku klubowego w latach 2020-2021 wyniosą 1 mln 240 tys. zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również