Wiadomości z Bytomia

Delegacja z Bytomia na obchodach 750­­­­­-lecia Ormoż

  • Dodano: 2023-06-21 12:30

Bytom aktywnie współpracuje z miastami partnerskimi, biorąc udział w spotkaniach i uroczystościach, które pozwalają lepiej poznać historię i codzienność zagranicznych miast. Nie inaczej było podczas ostatniej wizyty w słoweńskim Ormoż, w którym z okazji jubileuszu miasta, gościł Sekretarz Miasta Mirosław Luks.

16 czerwca Ormoż obchodził 750. rocznicę pierwszej wzmianki o mieście. Jak podają źródła historyczne, nazwa osady Holermus po raz pierwszy została wymieniona w dokumencie z 1273 roku. W 1331 roku Ormoż otrzymał prawa miejskie.

Delegacja z Bytomia na obchodach 750­­­­­-lecia Ormoż

Podczas uroczystej akademii, sekretarz Mirosław Luks złożył życzenia burmistrzowi miasta Danijelowi Vrbnjakowi, a także wziął udział w Święcie Gminy Ormoż.

Słoweński Ormoż dołączył do grona miast partnerskich Bytomia 9 czerwca 2017 roku. Miasto Ormoż leży w północno-wschodniej Słowenii, na brzegu rzeki Drava niedaleko Mariboru. Zanim jednak doszło do podpisania umowy partnerskiej już od 2014 roku przedstawiciele Bytomia i słoweńskiego Ormożu spotykali się, rozszerzając współpracę w zakresie kultury, turystyki i promocji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również