Wiadomości z Bytomia

Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny w kościele mariackim

  • Dodano: 2023-01-03 06:45, aktualizacja: 2023-01-03 07:33

Władze Bytomia zapraszają na IX edycję Charytatywnego Koncertu Świąteczno-Noworocznego, którego celem jest zbiórka środków pieniężnych na cele charytatywne.

Tym razem podczas koncertu 8 stycznia 2023 roku będą zbierane fundusze na leczenie i rehabilitację 20-miesięcznej Mai z Bytomia, zmagającej się z trudnymi chorobami. Zapraszamy do kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Bytomiu 8 stycznia na godz. 17.00.

Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny w kościele mariackim

Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny odbywa się w Bytomiu już od 2015 roku. Wydarzenie to zgromadziło w ostatnich latach kilka tysięcy osób, a łączna kwota zebrana na cele charytatywne to kilkadziesiąt tysięcy zł, dzięki czemu organizatorzy koncertów mogli wesprzeć wiele osób potrzebujących pomocy.

- Podczas tegorocznej edycji koncertu wystąpią przed bytomską publicznością uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Bytomiu, Chór Gospel z Kluczborka oraz soliści. Oczywiście nie zabraknie również wspólnego kolędowania i muzyki organowej - mówi Marcin Gad, prezes Stowarzyszenia Mecenasi Kultury, organizator wydarzenia.

Warto dodać, że jednym z najważniejszych punktów programu jest wspólne odśpiewanie kolęd w wykonaniu wszystkich uczestników koncertu, przy akompaniamencie organów.

- W trakcie koncertu odbędzie się charytatywna zbiórka na rzecz 20-miesięcznej Mai z Bytomia, która zmaga się z wieloma chorobami. Niektóre z nich są tak rzadkie, że nadal trwa diagnostyka genowa celem ich zdefiniowania i dobrania odpowiedniego leczenia. Przekazane przez mieszkańców w trakcie wydarzenia pieniądze zostaną przekazane na jej leczenie i rehabilitację - podkreśla Marcin Gad, prezes Stowarzyszenia Mecenasi Kultury.

Koncert odbędzie się 8 stycznia o godz. 17.00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Bytomiu. Wstęp wolny!

charytatywny koncert witecznonoworoczny

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również