Wiadomości z Bytomia

Bytomskie teatry nominowane do Złotej Maski

  • Dodano: 2022-04-01 07:00, aktualizacja: 2022-03-31 20:24

Znamy już artystów nominowanych do Nagrody Artystycznej „Złota Maska" przyznawanej corocznie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za szczególne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie sztuki teatralnej.

Wśród nominowanych znaleźli się artyści związani z Teatrem Rozbark i Operą Śląską.

Do nagród kandydowały przedstawienia, których premiery miały miejsce w teatrach województwa śląskiego w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 roku.

Nominacje

W kategorii choreografia/ruch sceniczny nominację otrzymali: Anna Piotrowska za choreografię w spektaklu „Gemini tryptyk” oraz „Policzalni” w Teatrze Rozbark, a także Jacek Tyski za choreografię w spektaklu baletowym „Requiem d-moll” w Operze Śląskiej oraz Artur Żymełka za choreografię w spektaklu baletowym „Sól ziemi czarnej”, który miał swoją premierę na deskach bytomskiego teatru operowego.

W kategorii spektakl roku nominowano „Requiem d-moll” Wolfganga Amadeusza Mozarta w choreografii Jacka Tyskiego w Operze Śląskiej oraz „Sól ziemi czarnej” w reżyserii i choreografii Artura Żymełki. W kategorii nagroda specjalna nominowano Michalinę Drozdowską za rolę Kobiety w czerwieni w spektaklu baletowym „Sól ziemi czarnej".

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również