Wiadomości z Bytomia

Bytomskie szkoły w rankingu Perspektyw

  • Dodano: 2022-01-14 08:15, aktualizacja: 2022-01-14 08:20

Już po raz dwudziesty czwarty miesięcznik "Perspektywy" opublikował ranking najlepszych polskich szkół ponadpodstawowych.

Chociaż to Warszawa może poszczycić się najlepszym w kraju liceum, a Kleszczów- technikum, Bytom także ma się czym pochwalić. W tym roku w rankingu "Perspektyw" znalazło się osiem bytomskich szkół.

Uczniowie, którzy stają przed trudnym wyborem swojej dalszej ścieżki edukacyjnej, mogą porównać szkoły sklasyfikowane w pięciu rankingach: Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2022 i Rankingu Techników 2022 oraz w trzech ogólnopolskich rankingach dodatkowych: Rankingu Maturalnym Liceów Ogólnokształcących, Rankingu Maturalnym Techników oraz Rankingu Szkół Olimpijskich. Dodatkowo przygotowana została klasyfikacja szkół z podziałem na województwa.

Czego można się dowiedzieć z rankingu? Między innymi tego jak wypadła matura z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, ile osób zdawało ją w konkretnej szkole i jak miał się wynik egzaminu do średniej ogólnopolskiej. To cenna wskazówka dla tych, którzy szukają szkół zapewniających im dobry wynik matury z przedmiotów, które umożliwiają wstęp na wymarzone studia.

- Nasze miasto oferuje bardzo bogaty wybór szkół ponadpodstawowych - mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia - Gratuluję placówkom, które znalazły się w rankingu oraz tym, którym udało się poprawić wyniki sprzed roku.

Liceum na topie

Najlepsze bytomskie liceum to I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Smolenia, które w rankingu województwa śląskiego znalazło się na 29 miejscu, zaś w ogólnopolskim - na 268 miejscu (na 999). Na drugim miejscu jest IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego (67 miejsce w województwie i 598 w Polsce).

Na 50 miejscu najlepszych liceów naszego województwa jest Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina (w ogólnopolskiej klasyfikacji zdobyła 455 miejsce).

Technika na poziomie

W rankingu techników znalazło się pięć bytomskich szkół. Najwięcej punktów zdobyło Technikum nr 6 (Zespół Szkół Technicznych) i zajęło 15 miejsce w województwie (106 w klasyfikacji ogólnopolskiej). Technikum nr 5 (Zespół Szkół Administracyjno- Ekonomicznych i Ogólnokształcących zajęło 35 miejsce w regionie (214 w głównym rankingu).

Na kolejnych pozycjach znalazło się Technikum nr 3 (Zespół Szkół Mechaniczno-Elektronicznych) - 105 miejsce, Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie - 108 miejsce oraz Technikum nr 2 (Państwowe Szkoły Budownictwa - Zespół Szkół), które zajęło 128 pozycję. W ocenie szkół kryteriami były: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, sukcesy w olimpiadach  (w tym międzynarodowych) oraz w przypadku techników: wyniki egzaminu zawodowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również