Wiadomości z Bytomia

Bytomskie przedszkolaki poznały zasady bezpieczeństwa w życiu codziennym!

  • Dodano: 2024-05-08 11:00

W jaki sposób można pomóc drugiej osobie? Co zrobić, gdy sami potrzebujemy pomocy? Dlaczego nie wolno ufać nieznajomym? Na te i inne pytania związane z zagrożeniami życia codziennego odpowiadali bytomscy policjanci, prowadząc rozmowy z dziećmi bytomskiego przedszkola Tika 2 przy ulicy Wrocławskiej 32.

Wiewióreczki poznały zasady

Pod koniec kwietnia Dzielnicowi z Komisariatu III Policji w Bytomiu przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z dziećmi grupy Wiewiórki, przedszkola Tika 2 znajdującego się przy ulicy Wrocławskiej 32 w Bytomiu. Mundurowi spotkali się z przedszkolakami, aby wyjaśnić i uświadomić, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać w codziennych sytuacjach życiowych, oraz jak należy wówczas postąpić. Policjanci opisali również, jak wygląda ich praca. Zaprezentowali także radiowóz oraz sprzęt, którym na co dzień posługują się w służbie.

Kolejnym zagadnieniem była kwestia związana z bezpieczeństwem w duchu drogowym. Wyjaśniano dzieciom między innymi, w jaki sposób należy prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych, jakich sytuacji na drodze należy unikach.

Jak komuś pomóc i zadbać o swoje bezpieczeństwo

Policjanci wskazali przedszkolakom sposoby zachowania w sytuacjach, gdy zauważą kogoś, kto potrzebuje pomocy oraz poinformowali, kogo i w jaki sposób należy powiadomić. Dzieci nauczyły się, jak należy postąpić w przypadku, gdy zauważą niebezpieczne zwierzę, co zrobić, gdy podejdzie do nich osoba, której nie znają, a także jak powinni się zachować, gdy pozostaną sami w domu.

Była to także okazja do przeprowadzenia działań profilaktycznych w ramach kampanii „Mamo! Tato! Tutaj jestem”. Jej celem jest przeciwdziałanie i zapobieganie zagubieniom dzieci w miejscach dużych skupisk ludności. Policjanci wyjaśnili dzieciom, co powinny zrobić, gdy zgubią się podczas zakupów w centrach handlowych, na imprezach plenerowych, czy w innych zatłoczonych miejscach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również