Wiadomości z Bytomia

Bytomskie otwarcie sezonu motocyklowego za nami!

  • Dodano: 2024-05-07 10:30

Policjanci z bytomskiej drogówki zabezpieczali trasę przejazdu kawalkady motocyklowej, w której uczestniczyło ponad 200 jednośladów. Parada została zorganizowana w związku z otwarciem sezonu motocyklowego. Była to też znakomita okazja do propagowania bezpiecznych zachowań na drodze.

Parada motocykli

W minioną niedzielę w Bytomiu oficjalnie rozpoczęto sezon motocyklowy 2024. Ponad 200 maszyn z Bytomia i okolicznych miast uczestniczyło w zlocie. Głównym punktem spotkania był przejazd bytomskimi ulicami Suchogórską, Powstańców, Gombrowicza, Plac Jana,Czecha, Ptakowicką i Suchogórską. Nad bezpieczeństwem wszystkich fanów dwóch kółek oraz pozostałych uczestników ruchu czuwali policjanci z bytomskiej drogówki.

Bezpieczeństwo na motorze

Impreza była także idealną okazją do propagowania bezpiecznych zachowań na drodze wśród motocyklistów.
Podróżowanie jednośladem to bez wątpienia duża przyjemność i wygoda, jednak priorytetem podczas takich wypraw powinno być dla nas bezpieczeństwo. Dlatego tak ważne jest, by za kierownicą zachować zdrowy rozsądek i wyobraźnię. Często nadmierna prędkość, brawura, przecenianie własnych umiejętności kierowania motocyklem, niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, jest przyczyną zdarzeń drogowych i kończy się tragicznie.

Mundurowi apelują do podróżujących jednośladami, a także kierujących samochodami o przestrzeganie przepisów oraz wzajemny szacunek na drodze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również