Wiadomości z Bytomia

Bytomskie Jaskółki rozdane

  • Dodano: 2018-03-27 07:45, aktualizacja: 2018-03-27 12:58

Uroczystość wręczenia „Jaskółek” – statuetek dla pracodawców, którzy przy wsparciu Centrum DZWONI zatrudnili w swoich firmach osoby z niepełnosprawnością intelektualną, odbyła się 22 marca w Agorze.

W tym roku wyróżnienia otrzymało 14 pracodawców z naszego regionu. Po raz pierwszy przyznano także wyróżnienia specjalne – tytuł Ambasadora Zatrudnienia Wspomaganego, który otrzymały firmy: Jurex Irene Jurek oraz Amrest Sp. z o.o. (Restauracja Pizza Hut w Czeladzi).

Wśród zaproszonych na uroczystość gości znaleźli się przedstawiciele regionalnych i lokalnych władz, instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością, pracodawcy, szkoły, a przede wszystkim osoby, które dzięki wsparciu bytomskiej organizacji, znalazły pracę.

W trakcie gali zainaugurowano także akcję #normalniesiePRACUJE, której celem jest propagowanie zatrudnienia osób z niepełnosprawnością oraz zbiórka pieniędzy na działalność stowarzyszenia. Więcej informacji o akcji na: www.normalniesiepracuje.pl.

Przypomnijmy, że Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie jest pierwszą w Polsce niepubliczną, bezpłatną, specjalistyczną agencją zatrudnienia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jej celem jest udzielanie pełnego wsparcia osobie z niepełnosprawnością i pracodawcy w procesie włączania i integracji społecznej.

Działalność centrum polega na wsparciu osób z niepełnosprawnością intelektualną w znalezieniu i utrzymaniu pracy na otwartym rynku. Przez ostatnie 11 lat objęli wsparciem kilka tysięcy  osób z niepełnosprawnością. Ponadto współpracują z otoczeniem osób z niepełnosprawnością – rodzinami, opiekunami, terapeutami itp. oraz z wieloma pracodawcami z różnych sektorów i branż.

Lista nagrodzonych statuetkami "Jaskółki 2018".

1. HOTELE DIAMENT S.A.
2. FOR 5 Jan Kulig
3. „JUREX” Irene Jurek
4. Bar Wegetariański S.C. Mariola Poddemska, Natalia Witosz „Złoty Osioł”
5. MAKADI Sp. z o.o.
6. Cafe Silesia sp. z o. o.
7. Spółdzielnia Socjalna HONOLULU
8. Kafena Spółka z o.o. Sp. komandytowa
9. Amrest sp. z o.o. (Restauracja Pizza Hut w Katowicach)
10. Amrest sp. z o.o. (Restauracja Pizza Hut w Czeladzi)
11. Silesiadis sp. z o.o.
12. Gekoplast S.A.
13. TC sp. z o.o.
14. P.U.H. Podkowa sp. z o.o.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. Centrum DZWONI

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.