Wiadomości z Bytomia

Bytomska policja podsumowała akcję "Trzeźwość"

  • Dodano: 2024-01-03 10:30

Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci na terenie Bytomia prowadzili działania "Trzeźwość". Celem akcji było wyeliminowanie z dróg nie tylko tych, którzy kierują na tak zwanym „podwójnym gazie”, ale również pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Mundurowi przypominają, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi utrata prawa jazdy oraz kilka lat więzienia.

Działania trzeźwość - podsumowanie

Mundurowi z bytomskiej drogówki wraz z policjantami z komisariatów dzisiaj od wczesnych godzin rannych prowadzili wzmożone kontrole trzeźwości w kilku wyznaczonych punktach miasta. Celem akcji było wyeliminowanie z dróg osób, które kierują pojazdami na tak zwanym "podwójnym gazie", a także tych, którzy prowadzą pojazdy, będąc pod wpływem innych zabronionych środków.

4 nietrzeźwych i 3 po spożyciu

Podczas prowadzonych działań policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców i trzech kierowców po użyciu alkoholu. Na ulicy Wrocławskiej stróże prawa zatrzymali 31-letniego mieszkańca Czechowic-Dziedzic, który prowadził Volkswagena, mając w swoim organizmie ponad pół promila alkoholu. Dodatkowo, jak się okazało, mężczyzna posiadał dożywotni zakaz kierowania pojazdami i był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze, w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy z „promilami”, zatrzymani zostali przez drogówkę na ulicach Strzelców Bytomskich i na Alei Jana Pawła II w Bytomiu. To mężczyźni w wieku od 38 do 59 lat. Wszyscy amatorzy jazdy „na podwójnym gazie” stracili prawa jazdy, grozi im wysoka kara grzywny, a za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu upośledza nasze zmysły i wpływa na sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci apeluja też do członków rodzin, pasażerów i znajomych. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez nieodpowiedzialnych kierujących!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również