Wiadomości z Bytomia

Bytomscy policjanci uczcili pamięć kolegi, który 30 lat temu zginął na służbie [WIDEO]

  • Dodano: 2022-10-31 06:00, aktualizacja: 2022-10-30 14:17

Z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu podinspektor Michał Sokołowski uczcił pamięć poległego 30 lat temu na służbie starszego sierżanta Marka Sienickiego.

W miejscu upamiętniającym tragiczne wydarzenia komendant złożył kwiaty i zapalił znicz. Policjanci wystawili też wartę honorową.

Pamiętamy o naszym koledze, który odszedł na wieczną służbę. Dlatego z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych w miejscu upamiętniającym tragiczną śmierć starszego sierżanta Marka Sienickiego w piątek 28 października odbyła się symboliczna uroczystość oddająca hołd poległemu policjantowi.

Bytomscy policjanci uczcili pamięć poległego na służbie kolegi

Marek Sienicki zginął podczas służby 30 lat temu, od kul wystrzelonych z karabinu maszynowego przez uciekających przestępców.

W imieniu policjantów bytomskiego garnizonu pamięć tragicznie zmarłego funkcjonariusza uczcili chwilą ciszy i zapalając znicze Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu podinspektor Michał Sokołowski, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podkomisarz Piotr Szywiński oraz kapelan Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu ksiądz Joachim Gondro.

Kwiaty złożył również prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz. Podczas uroczystości obecny był ojciec zamordowanego policjanta, Józef Sienicki.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Wacława Zomosławska

    Tyle się mówi o niebezpiecznej pracy bolków, a tu jeden na 30 lat odwala kopyta. Chyba że niebezpieczeństwo polega na uszkodzeniu nadgarstka od pałowania kobiet i wypisywania mandacików na podstawie różnych nie legalnych zarządzeń. Pomnik se wuje jeszcze postawcie!!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również