Wiadomości z Bytomia

Bytomscy policjanci świętowali

  • Dodano: 2015-07-06 08:45, aktualizacja: 2015-07-06 08:47

Choć Święto Policji przypada 24 lipca, bytomscy funkcjonariusze świętowali już w piątek, 3 lipca. Tego dnia w Sali Koncertowej im. Adama Didura w Operze Śląskiej rozpoczęła się uroczysta akademia, w trakcie której tradycyjnie już wręczono awanse i nagrody wyróżniającym się policjantom.Awanse na wyższy stopień policyjny otrzymało 125 bytomskich policjantek i policjantów, w tym: 121 policjantkom i policjantom wręczono nominacje na wyższe stopnie policyjne (2 w korpusie oficerów starszych, 1 w korpusie oficerów młodszych, 30 w korpusie aspirantów, 65 w korpusie podoficerów i 23 w korpusie szeregowych). Wyróżnienia awansami policjanci odebrali od Pierwszego Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektora Romana Rabsztyna oraz szefa bytomskiego garnizonu młodszego inspektora Karola Fajera. Ponadto Śląski Komendant Wojewódzki nadinspektor Jarosław Szymczyk za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych przedterminowo mianował na wyższe stopnie policyjne 4 funkcjonariuszy bytomskiego garnizonu.

W piątkowej uroczystości wziął także udział Prezydent Bytomia Damian Bartyla, który za szczególne osiągnięcia w służbie nagrodził 98 policjantów oraz 8 pracowników cywilnych bytomskiej komendy.To dla was szczególny dzień. Gratuluję wszystkim nagrodzonym i awansowanym policjantom, ale przede wszystkim chciałem Wam podziękować za trud i wkład w Waszą codzienną pracę na rzecz bytomian – mówił podczas uroczystości Prezydent Damian Bartyla. Warto także wspomnieć, że zarówno przedstawiciele Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, jak również Komendant Miejski Policji w Bytomiu, złożyli na ręce władz Bytomia podziękowania za zaangażowanie i owocną współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta.


Doroczne Święto Policji stało się także okazją do nagrodzenia laureatów konkursów „Policjant z powołania” oraz „ Najlepszy Dzielnicowy Roku”. Zwycięzcą pierwszego została starsza sierżant Anna Lenkiewicz z Wydziału Prewncji KMP w Bytomiu, z kolei najlepszym dzielnicowym wybrano młodszego aspiranta Piotra Schoppa pełniącego służbę w I Komisariacie Policji w Bytomiu.


Święto policji /24 lipca/ obchodzone jest w rocznicę powołania polskiej Policji przez Sejm Ustawodawczy Rzeczypospolitej Polskiej 24 lipca 1919 roku. Z kolei święto policji zostało ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995 roku, przy nowelizacji ustawy o Policji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.