Wiadomości z Bytomia

Bytomscy policjanci oddali krew z okazji Światowego Dnia Krwiodawstwa

  • Dodano: 2024-06-14 12:45

Bytomscy policjanci nie tylko w służbie chronią i pomagają, ale również poza nią służą swoją pomocą. Wielu z nich dzieli się z innymi swoją krwią, niektórzy od wielu lat.  Mundurowi zachęcają wszystkich zdrowych i pełnoletnich potencjalnych dawców do włączenia się do pięknej idei ratującej życie.

Co roku 14 czerwca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawstwa.

Podziel się dobrem

Dzisiejszy dzień ma przypomnieć, jak bezcennym darem ratującym ludzkie życie i zdrowie jest krew. Pamiętajmy, że dzielenie się krwią nic nie kosztuje. Życiodajny płyn trafia do szerokiej grupy odbiorców: rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci.

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Kobiety mogą oddawać krew 4 razy, a mężczyźni 6 razy w ciągu roku, jednak nie częściej niż co 8 tygodni. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również