Wiadomości z Bytomia

Bytomscy policjanci na spotkaniu z kuratorami

  • Dodano: 2024-05-21 11:30

Szkolenie policjantów z kuratorami sądowymi przeprowadzono dnia 09.05.2024 roku w siedzibie Komisariatu II Policji przy ulicy Chrzanowskiego w Bytomiu oraz dnia 20.05.2024 roku w Komisariacie III Policji w Bytomiu przy ulicy Rostka 14. W szkoleniu brali udział dzielnicowi z Komisariatów II, III, IV, V Policji w Bytomiu. Spotkanie zostało organizowane przez kuratora zawodowego Józefinę Rojek i Zastępcę Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu asp. sztab. Adama Jakubiaka.

Współpraca może przynieść dobre efekty

Zaproszeni kuratorzy przedstawili poszczególne aspekty współpracy z dzielnicowymi. Pierwsza głos zabrała kurator Anna Urban, która wyjaśniła rolę kuratora sądowego w wykonaniu środka karnego, jakim jest zakaz zbliżania się.
Następnie kurator ds. rodzinnych i nieletnich Anna Ficek odniosła się do tematu „Piecza a władza rodzicielska”.
Później kurator Robert Czajkowski omówił zasady dozoru elektronicznego i współpracy z Policją w ramach wykonywanych przez kuratorów czynności.

Kurator Kamila Ilga odniosła się do zagadnienia wykonywania kar ograniczenia wolności i pracy społecznie użytecznej. Kurator Józefina Rojek przedstawiła zasady współpracy z dzielnicowym w zakresie sprawowania przez kuratora dozoru wobec osób skazanych za przestępstwa z użyciem przemocy lub groźby jej użycia. Omówiła pracę w postępowaniu wykonawczym z osobami skazanymi za znęcanie się fizyczne lub psychiczne nad osobą najbliższą, nad inną osobą pozostającą w stałym, lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim, lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny czy fizyczny.

Na koniec kurator Magdalena Tkacz przypomniała zasady współpracy dzielnicowego z kuratorem w ramach prowadzonych postępowań wykonawczych.


Wspólne szkolenie umożliwiło również wymianę spostrzeżeń i cennych doświadczeń, które z pewnością przełożą się na jeszcze lepszą współpracą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również