Wiadomości z Bytomia

Bytomscy policjanci czuwała nad bezpieczeństwem na drogach

  • Dodano: 2024-06-04 12:00

Długi weekend, już za nami. Nad bezpieczeństwem na drogach każdego dnia czuwali bytomscy policjanci. Mundurowi bytomskiego garnizonu pomagali i chronili obywateli. Czuwali nad bezpieczeństwem organizowanych wydarzeń. Ujawnili 7 kierujących „na podwójnym gazie”. Na terenie naszego miasta nie doszło do wypadku drogowego, odnotowano 20 kolizji drogowych.

Zwiększone siły policji na ulicach

Podczas tegorocznego długiego weekendu, tak jak w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwały zwiększone siły policji. Na drogach można było spotkać większą liczbę patroli ruchu drogowego w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. 

Z wizytą u młodych bytomian 

W czasie długiego weekendu policjanci zabezpieczali organizowane w naszym mieście uroczystości związane z obchodami święta Bożego Ciała, ale i także między innymi „Parkowy dzień dziecka”. Odbyła się także debata społeczna organizowana przez Komendę Miejską Policji w Bytomiu dotycząca bezpieczeństwa młodzieży.

Pomoc medyczna i poszukiwania kucyków

Stróże prawa Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu pomagali i chronili obywateli. Zareagowali natychmiast, gdy na ulicy Celnej 27-latek potrzebował pomocy medycznej. Policjantom udało się także odnaleźć dwa kucyki, które oddaliły się właścicielowi.

Zatrzymania kierowców po alkoholu

W takcie kilku ostatnich dni policjanci ujawnili także siedem osób jadących na tak zwanym „podwójnym gazie”. W ciągu pięciu dni mundurowi zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących oraz 1 osobę po użyciu alkoholu.

Ponadto wczoraj rano, zaraz po długim weekendzie, bytomscy stróże prawa zatrzymali kolejne trzy osoby pod wpływem alkoholu. 29-letnia kobieta, kierując Toyotą na ulicy Konstytucji w Bytomiu, miała w swoim organizmie niespełna dwa promile alkoholu. Na ulicy Wrocławskiej, kierujący Iveco 46-latek miał prawie półtora promila a kierowca Opla ponad pół promila alkoholu w organiźmie.

W tym roku w okresie długiego weekendu trwającego od środy do niedzieli, na terenie miasta Bytomia nie doszło do wypadku drogowego, odnotowano 20 zdarzeń drogowych kwalifikowanych jako kolizja.

Bytomscy policjanci czuwała nad bezpieczeństwem na drogach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również