Wiadomości z Bytomia

Bytomscy judocy w świetnej formie

• Dodano: 2018-05-02 07:45, aktualizacja: 2018-05-02 06:52

Judocy Czarnych Bytom po raz kolejny udowodnili, że należą do europejskiej czołówki. Podczas międzynarodowego turnieju w Budapeszcie nasi reprezentanci wywalczyli aż dziewięć medali – 1 złoty oraz cztery srebrne i cztery brązowe.

Złoty krążek wywalczyła bezkonkurencyjna Kinga Chmielewska w kategorii do lat 15. Srebrne medale zdobyli: Wiktoria Baron, Martyna Glubiak, Mateusz Oleksy oraz Mikołaj Kaczorek. Brązowe krążki wywalczyli: Martyna Glubiak, Natalia Sawicka, Daniel Badura oraz Franciszek Lewandowski. Na miejscach V-VII uplasowali się ponadto: Wiktoria Ślązok, Jakub Okuniewicz i Julia Bulanda.

Warto dodać, że w turnieju w Budapeszcie wzięło udział prawie 1600 judoków i judoczek z 25 państw europejskich. Wśród nich byli zawodnicy Czarnych Bytom, którzy nie tylko reprezentowali swój klub, ale również Polskę. Zdobycie aż dziewięciu medali jest dla bytomskiego klubu ogromnym osiągnięciem i potwierdzeniem wysokiej pozycji Czarnych w Polsce i na arenie międzynarodowej.

Autor: Tomasz Sanecki