Wiadomości z Bytomia

Bytomianka padła ofiarą oszustwa internetowego

  • Dodano: 2020-04-27 08:30, aktualizacja: 2020-04-27 08:45

Mieszkanka Bytomia powiadomiła mundurowych, że padła ofiarą oszustów internetowych. Pokrzywdzona otrzymała na telefon wiadomość SMS: „Twoja przesyłka została skierowana do obowiązkowej dezynfekcji. Prosimy o podjęcie natychmiastowych kroków...”

Klikając w link podany w wiadomości, kobieta straciła kilka tysięcy złotych

Do Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu zgłosiła się 30-latka, który została okradziona metodą "na fałszywy link". Na prywatny telefon otrzymała wiadomość SMS, że przesyłka, którą zamówiła, została skierowana do dezynfekcji. Aby ją otrzymać, należy uiścić opłatę w kwocie 50 groszy. Ponieważ kobieta wcześniej zamówiła paczkę, nie podejrzewała, że ma do czynienia z oszustwem. Kliknęła w załączony link, a ten przekierował ją na stronę banku. Jak się później okazało, strona internetowa łudząco przypominała stronę banku, w której kobieta posiadała konto. Gdy bytomianka wpisała login i hasło, już po kilku chwilach otrzymała wiadomość SMS, że z konta został wykonany przelew. Wgląd w historię transakcji potwierdził ten fakt.

Z rachunku "zniknęło" kilka tysięcy złotych

W czasie pandemii, kiedy wielu z nas korzysta z usług dotyczących zakupów internetowych, apelujemy o szczególną ostrożność w trakcie płatności. Przestępcy usiłują na różne sposoby uzyskać od pokrzywdzonych dane dotyczące logowania. Pamiętaj! Nie klikaj w linki do płatności i nie ściągaj żadnych załączników, jeśli nie jesteś pewien ich źródła!

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Luke

    Trzeba byc niepelnosprawnym umyslowo zeby po wpisaniu loginu i hasla moc bezproblemowo wykonac przelew.. Za glupote sie placi. Trzeba bylo ustawić haslo sms do logowania oraz potwierdzenia przelewu i problem by sie nie pojawil..

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.