Wiadomości z Bytomia

Bytomianka padła ofiarą oszustwa internetowego

  • Dodano: 2020-04-27 08:30, aktualizacja: 2020-04-27 08:45

Mieszkanka Bytomia powiadomiła mundurowych, że padła ofiarą oszustów internetowych. Pokrzywdzona otrzymała na telefon wiadomość SMS: „Twoja przesyłka została skierowana do obowiązkowej dezynfekcji. Prosimy o podjęcie natychmiastowych kroków...”

Klikając w link podany w wiadomości, kobieta straciła kilka tysięcy złotych

Do Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu zgłosiła się 30-latka, który została okradziona metodą "na fałszywy link". Na prywatny telefon otrzymała wiadomość SMS, że przesyłka, którą zamówiła, została skierowana do dezynfekcji. Aby ją otrzymać, należy uiścić opłatę w kwocie 50 groszy. Ponieważ kobieta wcześniej zamówiła paczkę, nie podejrzewała, że ma do czynienia z oszustwem. Kliknęła w załączony link, a ten przekierował ją na stronę banku. Jak się później okazało, strona internetowa łudząco przypominała stronę banku, w której kobieta posiadała konto. Gdy bytomianka wpisała login i hasło, już po kilku chwilach otrzymała wiadomość SMS, że z konta został wykonany przelew. Wgląd w historię transakcji potwierdził ten fakt.

Z rachunku "zniknęło" kilka tysięcy złotych

W czasie pandemii, kiedy wielu z nas korzysta z usług dotyczących zakupów internetowych, apelujemy o szczególną ostrożność w trakcie płatności. Przestępcy usiłują na różne sposoby uzyskać od pokrzywdzonych dane dotyczące logowania. Pamiętaj! Nie klikaj w linki do płatności i nie ściągaj żadnych załączników, jeśli nie jesteś pewien ich źródła!

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Luke

    Trzeba byc niepelnosprawnym umyslowo zeby po wpisaniu loginu i hasla moc bezproblemowo wykonac przelew.. Za glupote sie placi. Trzeba bylo ustawić haslo sms do logowania oraz potwierdzenia przelewu i problem by sie nie pojawil..

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.