Wiadomości z Bytomia

Bytomianka na prestiżowej liście magazynu „Forbes”

  • Dodano: 2023-04-03 07:00, aktualizacja: 2023-04-02 18:22

Karolina Kruszewska, młoda bytomska projektantka, studentka Akademii Sztuk Pięknych, znalazła się wśród finalistów konkursu 25 under 25. Tym samym bytomianka dołączyła do grona 25 najzdolniejszych młodych start-upowców, naukowców, twórców nowych technologii czy działaczy ekologiczno-społecznych, którzy na tle swoich rówieśników wyróżniają się zaangażowaniem, innowacyjnością i skutecznością.

Jak co roku magazyn „Forbes” i McKinsey&Company wyruszyły na poszukiwania najzdolniejszej młodzieży w Polsce, organizując piątą już edycję konkursu 25 under 25.

W tym roku spłynęło aż 700 zgłoszeń osób przed 25 rokiem życia, którzy swoich sił próbowali w pięciu kategoriach: biznes, działalność społeczna i zrównoważony rozwój, nauka, nowe technologie, pozytywny wpływ.

Kapituła złożona z przedstawicieli świata biznesu, nauki, nowych technologii czy mediów wyłoniła najzdolniejszych przedsiębiorców, innowatorów i aktywistów młodego pokolenia. Wśród nich znalazła się Karolina Kruszewska, która otrzymała wyróżnienie w kategorii działalność społeczna i zrównoważony rozwój.

Bytomianka na prestiżowej liście magazynu „Forbes”

- Poznałam niesamowitych ludzi z pasją z różnorodnych dziedzin takich jak: biznes, nauka, nowe technologie, działania społeczne. Dziękuję kapitule za wyróżnienie projektów, które tworzę. Rozmowy z laureatami i mentorami dały mi dużą motywację i pomysły na kolejne projekty - mówi Karolina Kruszewska, projektantka, twórczyni nagradzanego projektu „Pose”.

Pose to temat pracy magisterskiej Karoliny Kruszewskiej dotyczącej doświadczeń w obrębie seksualności osób niewidomych z wykorzystaniem metod projektowania sensorycznego. Projekt zdobył nagrodę specjalną „The Bureau of European Design Associations Special Award” podczas największego światowego konkursu projektowego dla studentów odbywającego się w Tajwanie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również