Wiadomości z Bytomia

Bytomianie stroili choinkę

  • Dodano: 2018-12-17 09:45

Strojenie choinki na bytomskim dworcu PKP już na stałe wpisało się w kulturalny kalendarz naszego miasta. To była 6. edycja tego wydarzenia. Na kilkumetrową choinkę ozdoby zawiesiło dziś kilkaset osób.

To kolejna edycja wspaniałej tradycji wspólnego ubierania choinki. Każda inicjatywa, która zbliża ludzi jest warta podjęcia, szczególnie w okresie świąt – powiedział Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia podczas uroczystości.

Oprócz głównego punktu programu tego wydarzenia, czyli wspólnego strojenia choinki, były również występy artystyczne. Już od czterech lat Przedszkole Miejskie nr 12 bierze udział w organizacji imprezy. Dzieci z tego przedszkola odśpiewały znaną wszystkim świąteczną piosenkę Jingle Bells oraz przedstawiły krótką sztukę dotyczącą patriotyzmu.

Był również pokaz tańca grupy Rozbark Dance. W artystyczną część spotkania włączyła się schola działająca przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz podopieczni bytomskiego Młodzieżowego Domu Kultury. Swój niemały talent zaprezentowała bytomska wokalistka, zdobywczyni 2 miejsca w Wojewódzkim Konkursie Wokalnym, Paulina Konik. Na uroczystości nie zabrakło również Świętego Mikołaja, który przybył w towarzystwie znanego z bajki bałwana Olafa.

Organizatorem strojenia choinki na bytomskim dworcu PKP był Ino Bytom oraz GKS Rozbark Bytom.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również