Wiadomości z Bytomia

Bytom: Zmiany w organizacji ruchu w weekendy w rejonie budowy nowego wiaduktu w Zamłyniu

  • Dodano: 2023-04-25 06:30, aktualizacja: 2023-04-24 17:48

W ostatni weekend kwietnia PKP PLK rozpocznie prace związane z montażem elementów nowego wiaduktu kolejowego w rejonie Zamłynia. W związku z tym w trzy kolejne weekendy przejazd pod wiaduktem będzie zamknięty dla pieszych, komunikacji publicznej i ruchu samochodowego.

zamynie wiadukt remont

Jak informuje wykonawca prac - firma PORR SA - montaż nowych elementów konstrukcyjnych wiaduktu kolejowego realizowany będzie bezpośrednio nad jezdnią. Ze względów bezpieczeństwa, realizacja prac wymaga zamknięcia drogi pod wiaduktem: od soboty 29 kwietnia od godziny 5:00 do godzin nocnych z 30 kwietnia na 1 maja oraz od 6 maja od godziny 5:00 do godzin nocnych z 7 na 8 maja oraz od 13 maja od godziny 5:00 do godzin nocnych z 14 na 15 maja.

Zmiany zostaną wprowadzone w ostatni piątek kwietnia - 29 kwietnia o godz. 5.00 rano. Wówczas przejazd pod wiaduktem z obydwu stron /tj. od strony pl. Wolskiego oraz od strony ul. Zabrzańskiej i Łagiewnickiej/ zostanie zamknięty dla samochodów i tramwajów. To oznacza, że przez cały weekend 29 - 30 kwietnia kierowcy będą musieli korzystać z zaplanowanych objazdów, zaś komunikacja tramwajowa i autobusowa w tym okresie będzie kursowała według zmienionych tras i rozkładów - szczegółowe zmiany będą dostępne na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Analogiczna sytuacja będzie miała również miejsce w dniach: 6-7 maja oraz 13 i 14 maja. Jeśli PKP PLK nie wykona wszystkich prac związanych z montażem elementów konstrukcyjnych nowego wiaduktu kolejowego w trzy kolejne weekendy kwietnia i maja, wykonawca będzie realizował dodatkowe prace w ostatni weekend maja - między 27 a 28 maja.

W weekendy przygotowane zostaną objazdy dla kierowców

W związku z zamknięciem wiaduktu w rejonie Zamłynia, przygotowane będą objazdy:

  • do Szombierek i Łagiewnik oraz Rudy Śląskiej i Zabrza przygotowano objazd ulicami: Kolejową - pl. Wolskiego - Miarki - Chorzowską - Starochorzowską - Krzyżową - Łagiewnicką;
  • do Szombierek i Łagiewnik od strony skrzyżowania ul. Jagiellońskiej i Moniuszki przygotowano objazd ulicami: Jagiellońską - Moniuszki - Miarki - Chorzowską - Starochorzowską - Krzyżową - Łagiewnicką;
  • do Szombierek i Łagiewnik od strony skrzyżowania ul. Jagiellońskiej z pl. Wolskiego przygotowano objazd ulicami: Jagiellońską - pl. Wolskiego - Powstańców Warszawskich - Moniuszki - Miarki - Chorzowską - Starochorzowską - Krzyżową - Łagiewnicką;
  • do Krakowa, Opola, Wrocławia i Poznania oraz centrum przygotowano objazd ulicami: Łagiewnicką /lub Świętochłowicką dla drugiego kierunku/ - Krzyżową - Starochorzowską - Chorzowską /koniec objazdu do centrum/ - al. Jana Pawła II.

Będą wyznaczone tymczasowe przystanki

W związku z zamknięciem przejazdu pod wiaduktem dla autobusów komunikacji miejskiej, zostaną wyznaczone tymczasowe przystanki autobusowe zlokalizowane przy ulicach:

  • Zabrzańskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Małgorzatki;
  • Wyzwolenia po obydwu stronach jezdni /odcinek w kierunku szybu „Krystyna” dawnej KWK Szombierki/.

Uwaga! Wszystkie zmiany rozkładów jazdy autobusów na liniach obsługujących Łagiewniki i Szombierki dostępne będą na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego. O wszelkich zmianach związanych z organizacją ruchu i pracami związanymi z przebudową wiaduktu w rejonie Zamłynia UM Bytom będzie informować na stronie bytom.pl oraz w kanałach społecznościowych Miasta Bytom.

przebudowa wiaduktu zamłynie
Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również