Wiadomości z Bytomia

Bytom: Zetnij włosy na szczytny cel

  • Dodano: 2023-05-08 10:15, aktualizacja: 2023-05-08 11:41

Zbliża się 8. edycja akcji charytatywnej „Zetnij włosy na peruki”, która odbędzie się 1 czerwca podczas Parkowego Dnia Dziecka. Tego dnia w Parku Miejskim w godzinach od 14.00 do 18.00, pojawi mobilny salon fryzjerski, w którym długowłosi darczyńcy będą mogli podzielić się włosami z tymi, którym los postawił najcięższe wyzwanie - walkę o zdrowie i życie.

W ciągu 7 lat akcji dołączyło do nas kilkuset darczyńców. W tym roku działamy na rzecz Fundacji "Herosi"- akcji "Podziel się dzieciństwem". Przekazane włosy trafią do tych najmłodszych, którzy własne utracili w wyniku różnych chorób - mówi Ewa Milne, inicjatorka akcji, nauczycielka Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2.

Długie, zadbane i niefarbowane

Do wykonania jednej peruki potrzeba włosów od kilku osób, a jej koszt jest wysoki. Minimalna długość włosów oddawanych przez dziewczyny to 35 cm. Z kolei dla chłopców to 30 cm. Włosy mogą być siwe, lecz niefarbowane.

Dla wszystkich,  a zwłaszcza dla dzieci, które i tak cierpią zmagając się z trudami leczenia, brak włosów to kolejny powód do smutku. Pomóżmy najmłodszym i tym razem, niech poczują, że jesteśmy z nimi - zachęca Ewa Milne.

Więcej informacji o szczegółach akcji pod numerem telefonu: 796 596 171.

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również