Wiadomości z Bytomia

Bytom: Zagłosuj na mural, który ozdobi oficynę przy ul. Piłsudskiego

  • Dodano: 2023-04-14 07:00, aktualizacja: 2023-04-14 07:09

Blisko sto prac - projektów murali stworzonych przez artystów - amatorów i profesjonalistów, studentów i absolwentów uczelni plastycznych z całej Polski zostało nadesłanych w ramach konkursu na stworzenie projektu muralu, który ozdobi jedną ze ścian rewitalizowanej oficyny przy ul. Piłsudskiego 34-36.

Do drugiego etapu konkursu jurorzy zakwalifikowali pięć najlepszych prac. O tym jednak, który projekt muralu zostanie zrealizowany w przestrzeni miasta, zdecydują bytomianie w internetowym głosowaniu.

Nagrodą w konkursie jest 10 tys. zł dla autora najlepszej pracy

Ogłaszając konkurs, nie spodziewaliśmy się aż tak dużego zainteresowania. Na konkurs wpłynęły prace zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Jury nie miało więc łatwego wyboru. Zgodnie z regulaminem, pod głosowanie internautów miały trafić trzy najlepsze prace, jednak trzy projekty otrzymały taką samą liczbę głosów jurorów, dlatego bytomianie będą mogli wybrać spośród pięciu prac zwycięski projekt, który będziemy chcieli zrealizować na elewacji kamienicy przy ul. Piłsudskiego - dodaje prezydent Mariusz Wołosz.

Najlepszymi pracami, które trafią pod głosowanie są:

  • „Zielona Strefa Bytomia” Karol Zegara,
  • „Bytomianka” Dawida Celka i Tomasza Śmieszkoła,
  • „Bytomska Smerfetka” Agnieszki Muller,
  • „Malowana Lala” Magdaleny Śliwińskiej
  • „Architektoniczne perełki Bytomia” Konrada Kunca.

Internetowe głosowanie potrwa do 21 kwietnia

O tym, który z wybranych przez jury projektów murali powstanie na oficyny przy ul. Piłsudskiego 34-36 zadecydują mieszkańcy w internetowym głosowaniu. Głosowanie będzie odbywało się na bytom.pl oraz na fanpage'u Miasta Bytom w serwisie Facebook.

Na 5 wybranych projektów można oddać swój głos do 21 kwietnia do godziny 20.00. Na swoje typy będą mogli głosować także użytkownicy Facebooka, którzy przy pomocy reakcji będą wybierać najlepszą pracę. Następnie głosy zostaną zsumowane - dzięki temu poznamy zwycięzcę konkursu.

Autor najlepszego projektu wybranego w głosowaniu internautów otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. zł, a jego projekt zostanie zrealizowany na południowej elewacji oficyny kamienicy przy ul. Piłsudskiego 34-36, której wysokość sięga prawie 14 metrów.

Jakie prace wpłynęły do konkursu?

Prace, jakie napłynęły w ramach konkursu odwołują się nie tylko do historii Bytomia, najciekawszych miejsc związanych z naszym miastem, ale również rozpoznawalnych osób w mieście. Na przedstawionych projektach były więc nie tylko wizerunki Elektrociepłowni Szombierki, znanej w naszym mieście śp. Grażyny Wołowiec - „Bytomskiej Smerfetki”, architektury miasta czy postaci Świetlika. Autorzy nadesłanych prac uwzględnili charakter miejskiej przestrzeni i kontekst architektoniczny Śródmieścia i wpletli w swe projekty obiekty oraz miejsca znane mieszkańcom i turystom odwiedzającym Bytom.

UM Bytom zaprasza do głosowania. Niech wygra najlepszy projekt!

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również