Wiadomości z Bytomia

Bytom: Wybieg dla psów w Parku Miejskim im. F. Kachla już otwarty!

  • Dodano: 2023-12-12 10:45

Na Psiej Polanie w Parku Miejskim im. F. Kachla otwarty został ogrodzony wybieg dla psów. Nowością są też urządzenia do zabawy dla czworonogów, a jako pierwszy przetestował je 1,5-roczny Dżambo.

Ogrodzony wybieg dla psów już otwarty

Położona we wschodniej części zabytkowego parku polanka od lat jest miejscem, gdzie właściciele czworonogów pozwalają swobodnie wybiegać się swoim pupilom, a sami mają okazję spotkać się i chwilę porozmawiać z innymi opiekunami psów.

Ponieważ tzw. psia polana nie była odpowiednio zagospodarowana, a największym jej mankamentem z punktu widzenia właścicieli psów i spacerowiczów był brak ogrodzenia, miejsce traciło na atrakcyjności. Teraz to się zmieniło.

-  Ze względu na zabytkowy charakter parku, prace mogły ruszyć dopiero po uzgodnieniach ze Śląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, dlatego trochę czasu zajęły formalności, ale wreszcie właściciele psów doczekali się bezpiecznego i estetycznego wybiegu - mówi prezydent Mariusz Wołosz.

W ramach inwestycji wybieg dla psów został otoczony mierzącym 1,2 m wysokości ogrodzeniem z metalowych paneli w antracytowym kolorze. Ogrodzenie ma dwie furtki ze śluzami bezpieczeństwa, by zapewnić swobodne przemieszczanie się użytkowników.

Pojawiło się też coś, czego na wybiegu brakowało - tor przeszkód składający się z czterech urządzeń: słupków do przeskoków i slalomu, dwustronnej pochylni oraz obręczy do przeskoków. Lada dzień zostaną tam zamontowane kosze na śmieci i psie odchody oraz ławki. 

Inwestycja kosztowała prawie 100 tys. zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również