Wiadomości z Bytomia

Spotkanie autorskie z Joanną Kuciel-Frydryszak

  • Dodano: 2023-12-12 10:30

Jej najnowsza publikacja plasuje się obecnie na pierwszym miejscu zestawienia najlepiej sprzedających się książek w Polsce. W najbliższy czwartek, 14 grudnia o 17.30 w Beceku, odbędzie spotkanie z Joanną Kuciel-Frydryszak, autorką reportaży „Chłopki. Opowieść o naszych babkach” oraz „Służących do wszystkiego”.

Kim jest Joanna Kuciel-Frydryszak?

Joanna Kuciel-Frydryszak to absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim, dziennikarka, nominowana m.in. w plebiscycie lubimycztac.pl czy do nagrody historycznej „Polityki” 2019. W swoich książkach skupia się na losach kobiet i ich pozycji w społeczeństwie.

Jest autorką świetnie przyjętych przez krytyków i czytelników książek  „Słonimski. Heretyk na ambonie” (2012), „Iłła. Opowieść o Kazimierze Iłłakowiczównie”(2017) oraz  wydanych w 2018 roku „Służących do wszystkiego” - pierwszej w naszym kraju książki, która opowiada o losach kobiet pracujących w Polsce w charakterze służących.

W „Chłopkach” wraca do tematu wiejskich kobiet. Daje głos bohaterkom, aby mogły opowiedzieć o swoim życiu: codziennych zmaganiach, lękach i marzeniach. Ta mocna, głęboko dotykająca lektura pokazuje siłę kobiet, ich bezgraniczne oddanie rodzinie, ale też pragnienie zmiany i nierówną walkę o siebie w patriarchalnym społeczeństwie.

Spotkanie poprowadzi Ewa Niewiadomska, dziennikarka Radia Katowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również