Wiadomości z Bytomia

Bytom wraca do gry! Wielkie otwarcie nowego lodowiska już 1 czerwca

  • Dodano: 2021-05-25 06:30, aktualizacja: 2021-05-24 15:00

Urząd Miasta zaprasza wszystkich bytomian oraz miłośników jazdy na łyżwach na Dni Otwarte Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów przy ul. Pułaskiego 71.

Wielkie otwarcie nowego lodowiska już 1 czerwca - harmonogram tygodnia otwartego

- Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy dla najmłodszych bytomian wyjątkową niespodziankę. 1 czerwca otworzymy Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów, już dziś zapraszamy mieszkańców na taflę i do zwiedzania obiektu, który oddamy do użytku 3 miesiące przed planowanym terminem - mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Bytomski Familijny Dzień Dziecka

Już 1 czerwca, w ramach Bytomskiego Familijnego Dnia Dziecka zaprasza się w godz. 15.00 - 18.00 do zwiedzenia lodowiska z przewodnikiem, który opowie o realizacji całej inwestycji (zwiedzanie odbywać się będzie co 30 minut).

O godz. 15.00, 16.30 i 18.00 odbędą się ślizgawki połączone z nauką jazdy na łyżwach. O godz. 15.00 otwarcie Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów będziemy świętować przy okolicznościowym torcie. W godz. 15.00 - 20.00 na parkingu przed lodowiskiem zaplanowaliśmy animacje dla dzieci i smaczne jedzenie prosto ze stoisk gastronomicznych bytomskich restauratorów. W godz. 16.00 - 18.00 przed lodowiskiem odbędzie się koncert z udziałem dzieci z MDK nr 1 i MDK nr 2. O godz. 20.00 - odbędzie się ślizgawka pod gwiazdami z muzyką.

Na wszystkie wydarzenia na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów - zarówno na zwiedzanie, jak i na ślizgawki - obowiązują zapisy elektroniczne - od 29 maja link do zapisów zostanie zamieszczony na stronie www.osir.bytom.pl oraz na stronie www.bytom.pl. Odwiedzający lodowisko będą mogli skorzystać z wypożyczalni łyżew.

Tydzień otwarcia lodowiska pełen atrakcji

Dnia 2 i 4 czerwca w godz. 15.00 do 18.00 na miłośników hokeja czekają przewodnicy, którzy oprowadzą po Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów (zwiedzanie co 30 min.) w godz. 15.00, 16.30, 18.00 odbędą się ślizgawki połączone z nauką jazdy na łyżwach.

3, 5 i 6 czerwca zwiedzanie Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów odbywać się będzie w godz. 12.30 - 18.00 (zwiedzanie co 30 minut), w godz. 12.30, 15.00, 16.30, 18.00 planowane są ślizgawki i nauka jazdy na łyżwach.

Codziennie od 2 do 6 czerwca o godz. 20.00 odbywać się będą ślizgawki pod gwiazdami z muzyką.

W sobotę, 12 czerwca odbędzie się oficjalna ceremonia otwarcia nowej hali lodowiska połączona z meczem pokazowym gwiazd - Mistrzynie Polski Kobiet kontra Mistrzowie Młodzieżowej Hokej Ligi.

Warto podkreślić, że wydarzenia w ramach Wielkiego Otwarcia Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów odbędą się z zachowaniem obostrzeń sanitarnych. Program może ulec zmianie ze względu na rozwój sytuacji epidemiologicznej. Liczba osób biorących udział w wydarzeniach w budynku lodowiska w ramach tygodnia otwartego jest ograniczona. Uczestnictwo w zwiedzaniu i ślizgawkach jest możliwe wyłącznie po dokonaniu elektronicznego zapisu.

Inwestycja warta 42 mln zł będzie oddana kwartał przed czasem

Zakończenie budowy nowej hali lodowiska przy ul. Pułaskiego w Bytomiu było planowane na 30 września 2021 roku, jednak dzięki bardzo dobrej współpracy z wykonawcą, lodowisko zostanie oddane do dyspozycji mieszkańców trzy miesiące przed planowanym terminem ukończenia inwestycji.

Budowa nowej hali lodowiska przy ul. Pułaskiego 71 to jedna z najważniejszych w ostatnich latach inwestycji sportowych zrealizowanych w Bytomiu, na której skorzystają wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Nowoczesny obiekt kosztował około 42 mln zł, z czego aż 15 mln stanowi dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, jakie pozyskało nasze miasto.

Nowa hala lodowiska pomieści ponad 1400 widzów. Ma 11 szatni z węzłami sanitarnymi dla drużyn młodzieżowych (łącznie dla ponad 180 osób), a także gości, trenerów oraz pierwszej drużyny męskiej i żeńskiej. Ponadto w obiekcie znajduje się również: strefa VIP, punkt gastronomiczny, lokale administracyjne, sala konferencyjna oraz sauna, siłownia i sala gimnastyczna.

Obiekt spełnia wymogi Polskiego Związku Hokeja na Lodzie związane z transmisją meczów hokejowych dzięki usytuowaniu stanowisk kamer i komentatorów telewizyjnych oraz pomieszczeń dla spikerów i dziennikarzy prasowych.

Zobacz harmonogram wydarzeń związanych z Wielkim Otwarciem Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów przy ul. Pułaskiego 71 w Bytomiu.

Bytom wraca do gry! Wielkie otwarcie nowego lodowiska już 1 czerwca / fot. UM Bytom
Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Komentarze (1)    dodaj »

  • Slawomir

    A dlaczego nic nie piszecie o pięknych ścieżkach dla rowerzystów ,bo co jeszcze w Bytomiu nie ma nawet 1km ścieżki ,wstyd jedyne miasto w Polsce gdzie nie dbają o rowerzystow

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również