Wiadomości z Bytomia

Bytom: Wieczór w Beceku z literaturą, sztuką i baletem

  • Dodano: 2023-03-27 07:15, aktualizacja: 2023-03-26 17:53

Dla miłośników literatury i sztuki, ale również tańca i baletu piątkowy 24 marca wieczór w Bytomskim Centrum Kultury z pewnością był bardzo urozmaicony. Najpierw na scenie Beceku uczniowie oraz absolwenci Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu zaprezentowali tańce ludowe i klasyczne, a tuż po ich występie miłośnicy sztuki i literatury mogli spotkać się z Andą Rottenberg, autorką licznych publikacji poświęconych sztuce, a także kuratorką najważniejszych wystaw w kraju i za granicą.

Koncert uczniów i absolwentów bytomskiej baletówki odbył się w ramach wiosennego koncertu dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu, w którym zaprezentowane zostały tańce klasyczne, ludowe oraz współczesne.

Bytom: Wieczór w Beceku z literaturą, sztuką i baletem

Z kolei spotkanie w Beceku z Andą Rottenberg było okazją do rozmowy z jedną z najbardziej wpływowych postaci polskiej sztuki ostatnich dekad. Przez lata Anda Rottenberg związana była z warszawską Zachętą, a także ma na swoim koncie liczne publikacje oraz była kuratorem licznych wystaw promujących polską sztukę w kraju i za granicą (w tym na biennale w Wenecji i Săo Paulo).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również