Wiadomości z Bytomia

Bytom: Więcej pieniędzy na rewitalizację Śródmieścia i Rozbarku

  • Dodano: 2020-05-29 08:15, aktualizacja: 2020-05-29 08:44

O 4,6 mln zł wzrosła kwota dofinansowania projektu Rewitalizacja podobszarów 10,11, 12, 13- Bytom Śródmieście, Rozbark, w ramach którego zaplanowano szereg robót budowlanych w budynkach mieszkalnych oraz zagospodarowanie miejskich podwórek.

Przypomnijmy, że realizowany w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji projekt, którego wartość to już 25,7 mln zł obejmuje zagospodarowanie łącznie 1,22 ha terenów (przestrzeni miejskich) m.in. przy ul. Siemianowickiej, Katowickiej, Piekarskiej, Piłsudskiego i Żeromskiego.

Zwiększenie dofinansowania na projekt rewitalizacji Śródmieścia i Rozbarku było możliwe dzięki aktualizacji Gminnego Programu Rewitalizacji, tak niezbędnej przy zmieniającym się kursie euro i rosnących cenach usług. Podniesienie bytomskiej alokacji dostępnej na projekty rewitalizacyjne umożliwi sprawną realizację tego ważnego dla miasta przedsięwzięcia  - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

W ramach projektu zagospodarowane zostaną także podwórka wraz z budynkami mieszkalnymi przy ul. Piłsudskiego oraz Kwietniewskiego. Niezbędne będą też wyburzenia niektórych oficyn, a wytypowane do remontu obiekty zostaną  odnowione oraz wyposażone w infrastrukturę np. poprzez podłączenie do sieci gazowej. 

Projekt realizowany będzie w systemie zaprojektuj i wybuduj. Z dziewięciu części postępowania na zagospodarowanie terenów przestrzeni miejskich w dwóch z nich rozstrzygnęliśmy już przetargi i wkrótce podpisane zostaną umowy na opracowanie pełnej dokumentacji technicznej i wykonawstwo przy ul. Żeromskiego i ul. Siemianowickiej  - mówi Tomasz Janik, kierownik Referatu Rewitalizacji Wydziału Strategii, Funduszy Europejskich i Obsługi Inwestora.

Kolejne postępowania zaplanowano na przełomie czerwca i lipca br. Realizacja prac budowlanych w ramach projektu ruszy w przyszłym roku. Łączna wartość projektu to 25 746 540,75 mln zł, dofinansowanie: 22 964 378,03. 

Realizowany przez Bytomskie Mieszkania projekt pozwoli na zapewnienie odpowiedniej infrastruktury mieszkaniowej i przestrzeni dla mieszkańców obszaru rewitalizacji, objętych aktywną integracją społeczną, zawodową i usługami społecznymi, w tym w ramach projektów EFS.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również