Wiadomości z Bytomia

Bytom: Ukrywali się przed organami ścigania. 13 osób zostało zatrzymanych

  • Dodano: 2024-04-15 13:45

Bytomscy policjanci przez weekend zatrzymali aż 13 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych są trzy osoby poszukiwane listami gończymi. Pozostali to osoby poszukiwane nakazami doprowadzenia do aresztów śledczych, czy też w celu ustalenia miejsca pobytu, a także nieletni, którzy uciekli z placówek opiekuńczo wychowawczych.

Skuteczna akcja policji w Bytomiu

Policjanci w ramach swoich codziennych zadań wykonują czynności operacyjno-rozpoznawcze, dochodzeniowo-śledcze i administracyjno-porządkowe między innymi w celu poszukiwania osób ukrywających się przed organami ścigania lub wymiaru sprawiedliwości. Do jednostek policji każdego dnia wpływają nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których są prowadzone poszukiwania. Wielu z poszukiwanych często zmienia swoje miejsca zamieszkania. Ukrywa się u swoich znajomych lub rodziny, udaje bezdomnych. Powody są różne - kara więzienia, niezapłacona grzywna sięgająca od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Pomimo takich zabiegów i tak nie udaje im się uniknąć konsekwencji. Poszukiwani często "wpadają” w trakcie kontroli drogowych czy też zwykłych interwencji domowych.

Podczas minionego weekendu mundurowi namierzyli i zatrzymali, aż 13 takich osób. Prawie wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Bytomia w wieku od 33 do 53 lat, poszukiwani w związku z wydanymi przez sądy nakazami doprowadzenia do aresztów śledczych lub zakładów karnych w celu odbycia kary pozbawienia wolności, albo ustalenia miejsca pobytu. Wśród zatrzymanych są trzy osoby poszukiwane listami gończymi. Stróże prawa ujawnili również cztery osoby nieletnie, które były poszukiwane w związku z ucieczką z placówek opiekuńczo wychowawczych. Wszyscy nieletni zostali przekazani pod opiekę swoim wychowawcom.

Mundurowi przypominają, że każdy może pomóc organom ścigania w schwytaniu osoby, która ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Jeśli wiemy, gdzie przebywa taka osoba, możemy anonimowo poinformować o tym telefonicznie jednostkę Policji lub za pośrednictwem formularza na stronie internetowej. Warto też przypomnieć, że osoby ukrywające poszukiwanych muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną. Ukrywanie takiej osoby jest przestępstwem i grozi za to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również