Wiadomości z Bytomia

Bytom: Trwają Śląskie Manewry 2021! Co w programie?

  • Dodano: 2021-06-19 16:45, aktualizacja: 2021-06-20 12:25

Po raz kolejny w dzielnicy Szombierki w Bytomiu odbywa się zlot pojazdów militarnych i fanów militariów. Śląskie Manewry 2021, bo o nich mowa, przyciągają miłośników historii z całego województwa. W tym roku impreza odbywa się już po raz szesnasty! 


Śląskie Manewry 2021 po raz pierwszy zorganizowano w 2005 roku

Pierwsza edycja Śląskich Manewrów miała miejsce w 2005 roku. Powstała z inicjatywy Marcina Szafińskiego i Wydziału Komunikacji miasta Bytom. Tegoroczna odsłona popularnej imprezy rozpoczęła się w piątek, 18 czerwca, i potrwa do niedzieli, 20 czerwca.

Pogoda dopisała, a na terenie znajdującym się wokół słynnego szybu Krystyna pojawiły się prawdziwe tłumy. Można tu zobaczyć nie tylko zabytkowe pojazdy wojskowe, ale zaopatrzyć się także w militarne ubrania i gadżety, zarówno oferowane przez różne stowarzyszenia, jak i z Agencji Mienia Wojskowego. Odwiedzający mają okazję do przejażdżki sprzętem wojskowym. Na spragnionych czeka strefa gastronomiczna, a ochłody można zaznać pod kurtyną wodną.


Sobota, 19 czerwca: Impreza trwa do godz. 22.00!

W sobotę, 19 czerwca, impreza rozpoczęła się od przejazdu pojazdów militarnych przez Bytom. Z kolei o godzinie 14.00 wystąpiła Orkiestra Wojskowa, grając nie tylko szlagiery, ale też muzykę filmową. Finał drugiego dnia imprezy nastąpi o godzinie 22.


Niedziela, 20 czerwca: Program

Z kolei w niedzielę, 20 czerwca, na miłośników militariów czeka kolejna dawka atrakcji. Impreza rozpocznie się o godzinie. 10.00 i potrwa do godz. 17.00. W programie m.in. pokazy dynamiczne pojazdów wojskowych, militarny jarmark, strzelnica. Zaplanowano także pokaz współczesnego uzbrojenia i wyposażenia jednostek Wojska Polskiego oraz pokaz akrobacji lotniczej przygotowany przez Aeroklub Gliwice.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.