Wiadomości z Bytomia

Bytom: Trwa rusza rekrutacja do przedszkoli miejskich

  • Dodano: 2024-03-11 10:45

Ważna informacja dla rodziców. Do piątku, 15  marca potrwa rekrutacja do przedszkoli. W tym roku w 40 miejskich przedszkolach na dzieci zgłoszone w elektronicznej rekrutacji czeka 1,5 tysiąca wolnych miejsc.

Podobnie jak w poprzednich latach, gmina Bytom podejmuje kroki, by zapewnić miejsca w przedszkolu wszystkim sześciolatkom realizującym roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne oraz pięcio-, cztero- i trzylatkom chcącym skorzystać ze swojego ustawowego prawa do miejsca w przedszkolu. Jeśli po przyjęciu dzieci w wieku od 3 do 6 lat będą jeszcze wolne miejsca, mogą się o nie starać także rodzice 2,5-latków.

E-wnioski do nie więcej niż trzech przedszkoli

W Bytomiu obowiązują zapisy elektroniczne na stronie internetowej [ http://przedszkola-bytom.nabory.pl/] , gdzie trzeba zalogować się do systemu, a następnie wypełnić i wydrukować wniosek. Zapisując dziecko, rodzice mają prawo wskazać nie więcej niż trzy przedszkola.

Wydrukowane wnioski będzie można składać w przedszkolach pierwszego wyboru w godzinach funkcjonowania placówek od 4 do 15 marca w rekrutacji podstawowej oraz od 10 do 14 czerwca w ewentualnej rekrutacji uzupełniającej.

Jeżeli rodzic nie ma możliwości skorzystania z komputera z dostępem do internetu lub ma wątpliwości, jak obsłużyć aplikację, może udać się do tego przedszkola, które wybrał dla swojego dziecka jako pierwsze. Tam pracownicy pomogą dopełnić formalności. Które dzieci zostały zakwalifikowane do przedszkola wiadomo będzie 2 kwietnia, natomiast informacja o przyjęciu zostanie podana do wiadomości 18 kwietnia.

O szczegółach dotyczących rekrutacji do przedszkoli, będziemy informować na bieżąco.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również