Wiadomości z Bytomia

Bytom: Trafne uderzenie policji w narkobiznes. Aresztowano dwóch bytomian

  • Dodano: 2023-04-26 10:30, aktualizacja: 2023-04-26 13:35

Wspólne działania śląskich policjantów zakończyły się przejęciem prawie 10 kilogramów narkotyków. W tej sprawie zatrzymano dwóch mieszkańców Bytomia w wieku 29 i 37 lat, którzy przechowywali zabronione substancje w garażu. Na wniosek gliwickiej prokuratury, decyzją sądu, najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Grozi im do 10 lat więzienia.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej systematycznie gromadzą, a następnie analizują wszelkie informacje, by wyeliminować z rynku nielegalne substancje i zatrzymać osoby mające związek z tym przestępczym procederem.

Areszty za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Tym razem, dzięki współpracy kryminalnych z komendy wojewódzkiej w Katowicach z policjantami wydziału kryminalnego w Bytomiu zatrzymani zostali dwaj mężczyźni w wieku 29 i 37 lat podejrzani o posiadanie i handel narkotykami.

W ubiegłym tygodniu w jednym z budynków gospodarczych przy ulicy Konstytucji w Bytomiu policjanci zabezpieczyli prawie 10 kilogramów narkotyków, w tym amfetaminę, kantynon i marihuanę.

Zatrzymani usłyszeli prokuratorski zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, a młodszy z nich dodatkowo odpowie za handel nimi. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i tymczasowo aresztował mężczyzn na najbliższe 3 miesiące. Grozi im teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również