Wiadomości z Bytomia

Bytom: Trafne uderzenie policji w narkobiznes. Aresztowano dwóch bytomian

  • Dodano: 2023-04-26 10:30, aktualizacja: 2023-04-26 13:35

Wspólne działania śląskich policjantów zakończyły się przejęciem prawie 10 kilogramów narkotyków. W tej sprawie zatrzymano dwóch mieszkańców Bytomia w wieku 29 i 37 lat, którzy przechowywali zabronione substancje w garażu. Na wniosek gliwickiej prokuratury, decyzją sądu, najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Grozi im do 10 lat więzienia.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej systematycznie gromadzą, a następnie analizują wszelkie informacje, by wyeliminować z rynku nielegalne substancje i zatrzymać osoby mające związek z tym przestępczym procederem.

Areszty za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Tym razem, dzięki współpracy kryminalnych z komendy wojewódzkiej w Katowicach z policjantami wydziału kryminalnego w Bytomiu zatrzymani zostali dwaj mężczyźni w wieku 29 i 37 lat podejrzani o posiadanie i handel narkotykami.

W ubiegłym tygodniu w jednym z budynków gospodarczych przy ulicy Konstytucji w Bytomiu policjanci zabezpieczyli prawie 10 kilogramów narkotyków, w tym amfetaminę, kantynon i marihuanę.

Zatrzymani usłyszeli prokuratorski zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, a młodszy z nich dodatkowo odpowie za handel nimi. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i tymczasowo aresztował mężczyzn na najbliższe 3 miesiące. Grozi im teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również